Сьогодні, 23 вересня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку і реклами депутати погодили затвердження Порядку розміщення вивісок у столиці. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Київради.
В документі прописані особливості та строки реєстрації вивісок, порядок їх розміщення, вимоги до місця розташування, демонтаж самовільно розміщених конструкцій та відповідальність за їх незадовільний зовнішній вигляд. Також Порядок передбачає критерії щодо розмірів, матеріалів, техніки, стилістики та інформаційного наповнення вивісок.
Згідно з новими правилами:
– забороняється розміщення вивіски, яка буде закривати балкон, архітектурний та скульптурний декор фасадів, таблички з назвами вулиць та номерами будинків;
– площа вивіски не повинна перевищувати 3 кв. м;
– конструкція не повинна бути перешкодою для експлуатації та ремонту будівель, а також відповідати державним стандартам і вимогам пожежної, електричної та екологічної безпеки;
– рекомендується, щоб конструкція вписувалася в стилістику фасаду, на якому вона розміщується.
Наголошується, що при розробці нового Порядку розміщення були проаналізовані успішний український і зарубіжний досвід.
"Було дуже спрощено порядок подання документів, відповідно до яких розміщуються вивіски. І що важливо, – процедура розгляду документів тепер буде відбуватися в найкоротші терміни. Департамент містобудування буде мати чітко 10 днів, щоб визначити чи відповідає вивіска вимогам нового Порядку. Також новий документ буде встановлювати повну регламентацію всіх етапів розгляду документів та прийняття рішень. А це унеможливлює зловживання службовим становищем при встановленні відповідності вивіски вимогам Порядку і запобігає корупційним ризикам", – сказав голова профільної комісії Олексій Окопний.
Новий порядок розміщення вивісок у столиці повинні також розглянути на найближчому пленарному засіданні Київради.
Нагадаємо, в грудні компанія «Vodafone Україна» (ПрАТ «МТС УкраЇна») вирішила відмовитися від розміщення реклами на фасаді постраждалого від пожежі під час подій Революції 2013-2014 років Будинку профспілок на Майдані Незалежності у Києві через резонанс, який виник під час монтажу банера.
У січні петиція до Київради про зменшення кількості зовнішньої реклами набрала 10 тисяч підписів і була прийнята на розгляд.