У зв’язку з провокаційними діями Російської Федерації в окупованому Криму та ескалацією її дій на Донбасі президент Петро Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС, під час якої дав низку доручень. Про це інформує прес-центр глави держави.
Президент, зокрема, наказав привести в посилену бойову готовність підрозділи Збройних Сил України, Національної Гвардії, Прикордонної Служби та Служби безпеки України.
«Особливі вимоги, – наголосив він, – до прикордонників в районах адміністративного кордону з тимчасово окупованим Кримом та на лінії зіткнення на Донбасі». Глава держави доручив прикордонникам посилити пропускний режим у пунктах пропуску, а співробітникам Нацгвардії та Національної поліції – посилити охорону стратегічних об’єктів та об’єктів інфраструктури, щоб запобігти можливим терористичним атакам».
Голова СБУ, згідно з текстом, має провести екстрене засідання Антитерористичного центру та довести необхідні завдання.
Зазначається, що міністру оборони, Начальнику Генерального штабу, Голові СБУ та Міністру закордонних справ доручено провести зустріч з керівництвом дипломатичних місій, акредитованих в Україні, щоб проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.
«МЗС має організувати телефонні розмови з керівництвом Німеччини та Франції у трьохсторонньому Нормандському форматі, запросити розмови з Віце-президентом США, Президентом Європейської Ради Дональдом Туском та ініціювати розмову з Президентом РФ Путіним», – йдеться у повідомленні.
Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну наказано доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій.
«Слід звернутися до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ максимально посилити присутність спостерігачів ОБСЄ в районі адміністративного кордону з Кримом та вимагати від російської сторони, окупаційних військ допустити представників СММ ОБСЄ до об’єктів в Криму», – сказав президент.
Порошенко також доручив забезпечити можливість відвідання захоплених в Криму громадян України з боку представників міжнародних правозахисних організацій та Уповноваженого України з прав людини для перевірки умов утримання та захисту інтересів.
«Прохання до МЗС та до Прикордонної служби звернутися до громадян України з проханням утриматися зараз від відвідання Криму у зв’язку з численними провокаціями, які чиняться проти громадян країни. Від мене до громадян України це прохання особисте», – наголосив глава держави.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що через посольства та дипломатичні установи було доведено чітку позицію України. Міністр також вже провів низку телефонних розмов. «Особливу увагу ми будемо приділяти міжнародним організаціям. За вашим дорученням почали консультації в Раді Безпеки ООН, але також зробимо особливий акцент на ОБСЄ, Раді Європи, і звичайно Європейському Союзі», – наголосив він.
Як повідомили у ДПСУ, за останні дні кількість російських військовослужбовців на адміністративному кордоні між Херсонською областю та тимчасово окупованим Кримом збільшилася, РФ проводить ротацію підрозділів.
Нагадаємо, раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження.
У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.