Посольство надало українцям у Туреччині рекомендації на час введення надзвичайного стану

21 Липня 2016, 13:47

Посольство України в зв’язку введенням в Туреччині надзвичайного стану закликало українців, які найближчим часом планують поїздки до ТР або вже перебувають на її території, завжди мати при собі документи, які посвідчують їхню особу. Про це інформує прес-центр посольства України в Туреччині.

"Інформуємо, що з 01:00 21.07.2016р. в Турецькій Республіці рішенням Президента країни введено надзвичайний стан строком на 3 місяці. Це означає: вводяться окремі обмеження на пересування, проведення мітингів демонстрацій, зібрань; можуть проводитись вибіркові перевірки документів; призупиняються або забороняються різні розважальні заходи; може бути заборонений в’їзд/виїзд окремих осіб з Туреччини; посилюється контроль ЗМІ, окремі з яких можуть заборонені або обмежено доступ до них; у разі виникнення відповідних обставин без спеціального дозволу може вилучатись чи конфісковуватись майно", – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим Посольство наголошує на тому, що громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність і обережність, не відвідувати місць проведення мітингів та демонстрацій, без зайвої потреби уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), адміністративних будівлях, неухильно виконувати законні вимоги правоохоронних органів і місцевої влади, стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування.

У разі затримання, потрапляння в ситуацію, яка носить загрозу життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині.

Як повідомлялося, 20 липня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив про введення в Туреччині надзвичайного стану на три місяці у зв'язку з невдалою спробою перевороту.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. Правоохоронці заарештували 2639 заколотників. Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".