Екстрадиція ісламського мислителя та проповідника Фетхуллаха Гюлена зі США до Туреччини наразі неможлива через недостатність доказів. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі, передає РБК з посиланням на The Associated Press.
Керрі зазначив, що провів переговори з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, під час яких назвав отриманий запит на екстрадицію Гюлена голослівними звинуваченнями.
«Щодо Гюлена ми постійно говоримо нашим друзям у Туреччині, що нам потрібні докази. У нас є дуже суворий набір вимог, які повинні бути виконані для здійснення екстрадиції», – заявив Керрі.
За його словами, він закликав Чавушоглу «не направляти припущення, а надіслати докази».
Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. Правоохоронці заарештували 2639 заколотників.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".
У свою чергу, єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганнес Ган припустив, що влада Туреччини заздалегідь підготувала списки для арештів причетних до спроби військового перевороту в країні.
Місцеві ЗМІ повідомили, що в рамках розслідувань, пов'язаних з невдалою спробою військового перевороту, співробітники сил безпеки затримали 103 генерала і адмірала. Крім того, у зв’язку із підозрою в причетності до невдалого військового перевороту по всій країні відсторонили від посад 8 тисяч поліцейських.