Про це у колонці на The Washington Post пише американський політичний аналітик Джош Рогін. Нова програма не закликатиме до надання Україні зброї, хоча це суперечить поглядам майже всіх провідних республіканців, що займаються питаннями зовнішньої політики у Вашингтоні.
За словами автора, минулого тижня відбулася зустріч для обговорення положень партійної програми в аспекті національної безпеки у Клівленді. Це традиційне для передвиборчих періодів зібрання комітету партії, відповідального за її програму. На згаданому зібранні панель з 112 членів розробляла офіційну позицію партії з приводу низки питань, від прав на аборти, енергетичної та зовнішньої політики до питань національної безпеки, податкової реформи тощо.
Дайяна Денман, член програмного комітету від Техасу (раніше вона підтримувала іншого кандидата від республіканців, Теда Круза), запропонувала поправку до програми у частині нацбезпеки, яка б закликала до збереження чи посилення санкцій проти Росії, збільшення допомоги України та «надання захисного летального озброєння» українським збройним силам. Однак втрутилися представники штабу Трампа, які не є делегатами, але наглядають за процесом, і через делегатів, які підтримують Трампа, домоглися пом’якшення формулювань, пише аналітик. На полях зустрічі Денман намагалися переконати представників штабу Трампа не змінювати її формулювання, але їй не вдалося. «Мене занепокоїло, коли вони відкинули мої поправки, а тоді пом’якшили текст», – цитує автор Денман.
Врешті представники штабу Трампа змінили поправку Денман: в результаті програма, замість закликати до «надання летального захисного озброєння», вимагає «належної допомоги» Україні.
Рогін нагадує, що Трамп протягом усієї кампанії не зважав на заклики до підтримки українського уряду в боротьбі з інтервенцією під проводом Росії, а очільником свого штабу найняв Пола Манафорта, який понад десять років працював лобістом для Віктора Януковича.