Верховна Рада прийняла в цілому закон про ратифікацію Паризької угоди по клімату. За відповідний закон 14 липня проголосували 279 народних депутатів.
Паризьку хартію Україна підписала 22 квітня 2016 року в Нью-Йорку.
Ця угода посилює реалізацію Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, яку Україна підписала в 1997 році. Угода буде реалізовуватися таким чином, щоб відобразити справедливість і принцип спільної, а не диференційованої відповідальності.
- Читайте також: Наступні два роки будуть найспекотнішими в історії – вчені
Згідно з текстом угоди, Україна не матиме жодних фінансових зобов'язань в рамках угоди, і, за аналогією з Кіотським протоколом, залучення фінансової допомоги, швидше за все, буде здійснюватися через механізми, які передбачають здійснення добровільного співробітництва заради підвищення амбітності дій щодо запобігання зміни клімату і адаптації до неї.
Угода також передбачає встановлення механізму, який буде сприяти скороченню викидів парникових газів.
«Ратифікація Паризької угоди засвідчить, що наша держава серйозно сприймає проблеми зміни клімату і готова діяти рішуче для її вирішення … це буде сприяти формуванню позитивного міжнародного іміджу України … це дасть чіткий сигнал для співпраці міжнародних організацій та проектів технічної допомоги», – сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, представляючи у Верховній Раді законопроект про ратифікацію Паризького протоколу.
Текст Паризької угоди був затверджений 12 грудня 2015 року в Парижі під час роботи 21-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Механізми впровадження угоди будуть розроблені впродовж наступних чотирьох років та схвалені на першій сесії робочого органу Паризької угоди – Конференції сторін.