Плагіатний скандал: Міносвіти вирішило не позбавляти дружину урядовця докторського ступеня

2 Липня 2016, 13:53

Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки на своєму черговому засіданні 1 липня розглянула висновок спеціалізованої вченої ради НУБіП щодо дисертації дружини віце-прем’єр-міністра Катерини Кириленко. Про це повідомляє ZN.UA.

Згідно з повідомленням, колегія вирішила не позбавляти Кириленко наукового ступеня доктора педагогічних наук.

"Не дивлячись на неспростовні факти масштабного плагіату в докторській дисертації Катерини Кириленко, завідувача кафедри філософії КНУКіМ, атестаційна колегія МОН вирішила не позбавляти дружину віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка наукового ступеня доктора педагогічних наук. Таке рішення атестаційної колегії хоч і було передбачуваним, втім, як ніколи переконливо продемонструвало повну нездатність (і небажання) діючої системи атестації наукових кадрів протистояти проштовхуванню низькопробних робіт і навіть плагіату", – йдеться у публікації.

Видання вважає, що випадок з дисертацією Кириленко висвітлив "вражаючі прогалини" в нормативно-правових документах, що стосуються атестаційного процесу. Зокрема, відповідно до чинного Положення про Порядок присудження наукових ступенів (затверджене постановою Кабміну України від 24 липня 2013 . № 567) атестаційний процес, в тому числі процедура позбавлення наукового ступеня, повністю покладена на МОН і підлеглі йому структури.

Аргументовані апеляційні скарги науковців з приводу плагіату, а також численних порушень процедурних вимог при проходженні дисертації Кириленко, не вплинули на рішення атестаційної колегії МОН.

"На думку віце-президента ВГО "Українська федерація вчених", членкора НАН України Валерія Мазура, у випадку з дисертацією К. Кириленко йдеться про безпардонний плагіат. А оскільки у цьому плагіатному скандалі замішані високопоставлені чиновники і керівники освіти і науки, то це є ні чим іншим, як кричущим проявом корупції. Мазур звертався з листом до керівництва МОН, в якому висловив серйозну стурбованість щодо ситуації з атестацією наукових кадрів в Україні ", – розповідає ZN.

Видання також інформує, що на засіданні атестаційної колегії 1 липня було порушене питання наукової "розробки нового Порядку присудження наукових ступенів з урахуванням вдосконалення порядку позбавлення наукового ступеня і скасування рішень спеціалізованих рад в разі виявлення текстових запозичень, використання ідей, наукових результатів і матеріалів інших авторів без посилання на джерело ". Проект цього документу планується винести на широке громадське обговорення.

Нагадаємо, взимку цього року Катерину Кириленко, яка у жовтні 2015 року отримала вчений ступінь доктора педагогічних наук, звинуватили в плагіаті.

В її дисертації «Теоретичні і методичні основи формування інноваційної культури майбутніх культурологів у вищому навчальному закладі» близько третини із 396 сторінок не мають посилань на використані джерела. Вони складаються з текстів, що належать іншим авторам, посилання на яких відсутні або є сфальсифікованими.