Голова Європейської Ради Дональд Туск сказав, що країна не може сама вибирати умови доступу до європейського ринку, зокрема, маючи на увазі намір Британії залишитися членом єдиного ринку Європи, але запровадити власні міграційні норми. Про це передали у BBC.
Окрім того, лідери Франції та Німеччини також дали ясно зрозуміти, що принцип свободи пересування не підлягає обговоренню.
Питання міграції, особливо з країн Євросоюзу, було одним з основних під час кампанії перед референдумом у Великобританії. Багато прихильників Brexit стверджували, що вибирають вихід з Євросоюзу для більшого контролю над рівнем імміграції. Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон, який пообіцяв незабаром піти у відставку, сказав, що питання про свободу пересування буде вирішувати наступний голова уряду.
«Без сумнівів, це питання непросте», – підкреслив Кемерон в парламенті: «Чесно кажучи, це питання складно обговорювати, перебуваючи в складі Євросоюзу, маючи різні можливості вести переговори і намагатися добитися змін, але я впевнений, що це буде зробити ще складніше, перебуваючи поза ЄС».
В обговореннях на другий день саміту ЄС у середу не брали участь представники Великої Британії, яка минулого тижня проголосувала за вихід з Євросоюзу. Саміт ЄС без представників Лондона відбувся вперше за 40 років. За словами голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, щодо Великої Британії «не буде ніяких нюансів». Лідери країн Євросоюзу мають намір в черговий раз зустрітися без Британії 16 вересня у Братиславі. За словами Юнкера, переговори з Лондоном про можливі нові відносини між Британією і ЄС не почнуться доти, поки Велика Британія не застосує 50-ю статтю Лісабонського договору, повідомивши тим самим Євросоюз про свій офіційний намір вийти з його складу.
«Не може бути переговорів до повідомлення», – сказав він. У заяві лідерів 27 країн ЄС йдеться, що вони сподіваються, що Великобританія залишиться близьким партнером Євросоюзу в майбутньому, і що вони «чекають пропозицій Сполученого Королівства з цього питання».
Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.