Народний депутат із депутатської групи «Воля народу» Олександр Онищенко21 червня прибув до Національного антикорупційного бюро для з'ясування свого статусу. Про це він зяавив біля будівлі бюро в Києві.
«Зі сторонни НАБУ сказано багато слів звинувачення на мою адресу. Але зі мною до цього моменту ніхто не зв'язувався, ніхто мені нічого не передавав», – сказав він.
Онищенко заявив, що хоче, щоб йому передали «усі документи, що доводять його провину». «Друге, щоб дотримувалися презумпції невинуватості і припинили цей піар і ці пустопорожні звинувачення про те, що я керівник якоїсь банди», – сказав він.
«Я так дивлюся, що ми входимо в режим 37-го року, коли арештовують десятками людей, саджають їх в тюрму», – заявив Онищенко. За його словами, вже заарештовано його юриста, з яким безпосередньо підписано договір про захист. «Висувається звинувачення навіть моїй матері», – обурився він.
Після того, як Онищенко зайшов у будівлю, його не пропустили на прохідній. У прес-службі НАБУ повідомили, що у Онищенка при собі не було посвідчення народного депутата. Через це охорона не пропустила його. «До нього спустився детектив відповідальний за ведення справи. Зараз з'ясовується, як спілкування триватиме далі», – сказали у прес-службі.
Онищенко повідомив детектива, що приніс заяву, в якій вимагає передати йому всі документи, які підтверджують докази його вини. Як розповіли у НАБУ, детектив попросив, щоб Онищенко зареєстрував свою заяву офіційно.
Нагадаємо, що 15 червня детективами НАБУ та прокурорами САП в рамках розслідування корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством «Укргазвидобування», було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві. В результаті було затримано 10 осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми.
16 червня керівник САП Назар Холодницький зареєстрував у Верховній Раді погоджене із Генеральним прокурором подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Олексвандра Онищенка, як одного з організаторів розкрадання державного газу.
За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд. – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.