Помічник депутата Держдуми РФ, президент Всеросійського об'єднання вболівальників та офіційний делегат Федерації футболу Росії Алєксандр Шпригін є кординатором мережі російських ультраправих фанатських груп. Про це йдеться у розслідуванні британського видання The Guardian.
Групи по боротьбі з расизмом висловлюють стурбованість фактом отримання Шпригіним офіційної акредитації на турнір Євро-2016 з футбольною збірною Росії. Повідомляється, що Шпригін приїхав на футбольний чемпіонат у складі офіційної делегації Федерації футболу Росії і був присутній у минулі вихідні в Марселі під час заворушень, влаштованих російськими та англійськими вболівальниками.
Організація, яку залучено УЄФА для моніторингу за проявами расизму на стадіонах, ідентифікувала Шпригіна як одного з лідерів неонацистської ідеології серед російських уболівальників наприкінці 90-х років.
Моніторингова організація FARE вважає Шпригіна координатором мережі ультраправих фанатських груп в Росії. Виконавчий директор FARE П’яра Повар зазначив, що присутність Шпригіна в офіційній делегації провокує зростання побоювань напередодні майбутнього чемпіонату світу, який у 2018 році заплановано провести в Росії, щодо «очевидною взаємозв'язку між російськими політиками високого рівня і лідерами екстремістських і ультраправих угруповань».
Шпригін, який є фанатом московського «Дінамо», працює асистентом Ігоря Лєбєдєва, віце-спікера парламенту, який 13 червня у соцмережах виступив на підтримку російських уболівальників та похвалив їх за «добре виконану роботу», маючи на увазі побиття англійських фанатів.
Один з чиновників УЄФА на умовах анонімності повідомив, що Шпригін отримав акредитацію не через організацію.
Інші джерела в організації повідомили, що вони отримували повідомлення про те, що російські функціонери з офіційною акредитацією роздавали квитки на матч Євро-2016 особам, схожим на ультрас.
Також повідомляється, що Шпригін організував чартерний переліт з Москви для членів Російського союзу ультрас, шістьох з яких не пустили до Франції.
Як повідомлялося, матч між збірними Росії та Англії 11 червня супроводжувався чисельними проявами насильства.
Нагадаємо, напередодні матчу в Марселі поліція застосувала водомети для розгону сутичок між футбольними фанами.
Бійки продовжилися після матчу, безпосередньо на стадіоні.
Під час бійок футбольних фанатів у Марселі та Ніцці постраждали 44 особи. Кілька людей довелося госпіталізувати. Стан одного з постраждалих – 50-річного англійця – оцінюють як критичний.
УЄФА розпочала дисциплінарні процедури у зв'язку з масовими бійками вболівальників у Марселі. Збірним Росії та Англії загрожує дискваліфікація у разі продовження насильства.