Біля входу в будівлю міської ради Львова відбулися зіткнення між громадянами, які намагалися потрапити на засідання міськради, і бійцями Національної гвардії України, які охороняли будівлю.
Кілька сотень людей, частина з яких була у військовій формі і в камуфляжі, намагалися пройти на сесію міськради, де в четвер розглядається питання про катастрофу на Грибовицькому сміттєзвалищі.
Із самого ранку в будівлі міської ради були встановлені турнікети і туди підтягнули декілька сотень працівників міліції. На вході в будівлю стояли співробітники міліції у формі і касках, а навколо стояли близько сотні співробітників спецпідрозділів міліції і бійців Нацгвардії. На вході, на першому поверсі, також було кілька десятків бійців Нацгвардії.
Між мітингувальниками та Нацгвардійцями виникли бійки, в результаті чого близько 10 бійців Нацгвардії протестувальники витягли з лав і викинули з будинку міськради.
Співробітники міліції пояснили, що протестувальників не пускали, тому що офіційний зал повністю заповнений і там просто немає місць для того, щоб прийшли інші люди.
Згодом стало відомо, що у сесійну залу таки увірвалися кілька активістів. Вони почали шарпанину. Пізніше закликали обранців спуститися вниз, бо там почалася бійка з правоохоронцями. Силовики застосували проти людей газ.
Активісти закликали депутатів спуститися вниз і вирішити проблему. Зважаючи на бійку, секретар ЛМР Анатолій Забарило оголосив про завершення сесії.
Низка ЗМІ повідомили, що будівлю Львівської міської ради оточила велика кількість поліції. До центру міста з'їхалися спецмашини з правоохоронцями у повній амуніції. Крім того, до ратуші прибули автобуси із спецпризначенцями.
Як повідомили у прес службі Головного управління Національної поліції у Львівській області, така кількість правоохоронців пов'язана із проведенням чотирьох акцій протесту, про які оголосили різні організації. Також там додали, що на місці працюють і бійці Національної гвардії України.
Нагадаємо, 29 травня на території сміттєзвалища у селищі Грибовичі у районі Львова сталася пожежа. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям. Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а пошуки еколога кілька разів припинялися через загрозу нового зсуву.
За фактом пожежі СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ). Ввечері 7 червня на звалищі виникла нова пожежа.
Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про оголошення міста Львова та сіл Малехова і Грибович зоною надзвичайної екологічної ситуації. Натомість Порошенко висловився проти політизації проблеми із вивезенням сміття у Львові.