Електоральний успіх кандидата у президенти США Дональда Трампа ґрунтується на óбразі Америки, про який він говорить: водночас украй похмурому й дуже поширеному серед виборців. Про це пише британський тижневик The Economist.
«Дві третини її жителів вважають, що економіка працює на благо багатих. Майже сім із десятьох переконані, що політикам байдуже до звичайних співвітчизників. Причину таких настроїв зрозуміти неважко. До недавнього обвалу цін на нафту медіанні зарплати громадян США залишалися незмінні понад десяток років. Від 2007-го до 2014-го доходи багатьох робітників упали; особливо постраждали найменш оплачувані категорії, які дуже болісно пристосовувалися до зменшення попиту на низькокваліфіковану працю на індустріальних підприємствах Сполучених Штатів. У Америці занепадає інфраструктура. Політика щодо Близького Сходу не допомогла уникнути воєн по всьому регіону. Національною страшилкою став тероризм, хоча торік він забрав менше життів американців, аніж діти з пістолетами», — йдеться в матеріалі.
У виданні зазначають, що Трамп роздуває ці проблеми і стулює їх докупи в абсурдну карикатуру повного провалу й занепаду… Коротше кажучи, секрет його успіху в тому, щоб дати змогу найбільш розчарованим американцям керуватися своїми найницішими інстинктами. Відвідини його мітингів (там побували вже сотні тисяч громадян) — це участь у ритуальній легітимізації образ та прагнення помсти. І ця легітимізація вже завдала реальної шкоди.
«Деякі оглядачі думають, що він фашист: на такі думки Трамп наштовхував сам, заохочуючи прихильників вітати його відповідними жестами на мітингу в Флориді. Але це, схоже, перебільшення. Так само немає підстав називати його расистом, як багато хто робить. Утім, расистами є чимало його прибічників: 17% із них вважають етнічне різноманіття шкідливим для Америки, і цей показник надзвичайно високий. Схоже, що Трампове цькування іммігрантів принаймні частково розраховане на них. Не дивно, що 86% афроамериканців та 80% вихідців із Латинської Америки ставляться до нього негативно», — пише The Economist.
Наголошується, що, свідомо намагаючись розпалювати ворожнечу, Трамп регулярно переступає моральні межі, яких ніколи не перейшла б жодна пристойна публічна особа в Америці. Його спосіб ведення кампанії в більшості американців викликає огиду; двом третинам виборців Трамп не до вподоби. Проте є менша частина електорату, яку ця тактика не відштовхує, і вона зростає.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»