Міністр закордонних справ Сєргєй Лавров намагався нав’язати Україні варіанти законодавства для проведення виборів на Донбасі. Про це за підсумками зустрічі голів МЗС у «нормандському форматі» в Берліні заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
«Ми не дійшли згоди. Російська сторона представила свої варіанти виборчого законодавства. Однак я сказав пану Лаврову, що ми здатні самі написати українське законодавство, і ніякі поради нам не потрібні. Таким чином, в цьому питанні у нас немає ніякого прогресу, і ми працюватимемо над цим питанням надалі», – сказав він.
«Я чітко сказав, що є питання, які відповідають як українському законодавству, так і критеріям ОБСЄ, які, в принципі, не повинні обговорюватися. Такі, як наприклад, доступ ЗМІ до передвиборчої і виборчої кампаній. Або, наприклад, участь українських політичних партій, оскільки в цьому сенс політичного процесу», – зазначив голова МЗС.
Він також розповів, що для офіційного Києва принциповим є питання адміністрування місцевих виборів на Донбасі.
«Це питання ролі Центральної виборчої комісії, це, врешті-решт, українські вибори. А також люди, вимушені покинути Донбас, – вони повинні отримати дозвіл, щоб проголосувати або бути обраними. Це їхнє конституційне право», – підкреслив міністр.
При цьому Клімкін наголосив: «Ми не можемо обговорювати, дискутувати або, в принципі, вести будь-які переговори з конституційних прав людей».
Нагадаємо, раніше глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр повідомляв, що під час зустрічі міністрів закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції зокрема обговорюватиметься питання підготовки до місцевих виборів на підконтрольних сепаратистам територіях Донбасу. Окрім того, планується обговорити пропозиції ОБСЄ щодо стабілізації режиму тиші в зоні конфлікту на Сході України.
Як відомо, попередня зустріч «четвірки» відбулася 3 березня в Парижі.