Сьогодні Україна відзначає 71-шу річницю Перемоги над нацизмом

9 Травня 2016, 09:14

Сьогодні, 9 травня, Україна відзначає 71-шу річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У зв'язку з цим у Києві відбудеться низка заходів, зокрема, о 09:00 – покладання квітів до могили Невідомого Солдата (Парк вічної слави), о 09:45 – молитва капеланів – учасників АТО за мир та перемогу (Володимирська гірка).

Громадська організація "Розвиток заради майбутнього" проводить заходи, присвячені річниці перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам'яті та примирення, Дню Перемоги та Дню матері. Зазначено час – з 8.00 до 20.00, розпочнеться захід на центральній вулиці столиці Хрещатик і закінчиться на Контрактовій площі.

Київська міська організація України 9 травня має намір відзначити День Перемоги (акція "Безсмертний полк"). Початок – о 9.00 біля станції метро "Арсенальна", сама акція перенесеться в парк Вічної Слави. У заході заявлено участь 3 тис. осіб.

Подана також заявка на проведення пам'ятної ходи з нагоди Дня Перемоги "Безсмертний полк" (9 травня, з 10.00, початок – біля станції метро "Арсенальна", також у парку Вічної Слави). Організатором вказана громадська організація "Всеукраїнський громадський фонд "Завтра", заявлена участь 3 тис. осіб.

Київська міська організація партії "Відродження" організовує 9 травня всеукраїнську акцію з нагоди Дня Перемоги, зокрема, покладання квітів до пам'ятника Вічної Слави. Очікується участь 200 осіб.

Нечисленну акцію (50 чоловік), присвячену пам'яті загиблих героїв та ветеранів, проводить Київська міська організація Соціалістичної партії України (у маршруті вказані, зокрема, Маріїнський парк і Парк Слави).

Федерація найсильніших атлетів України біля Арки Дружби народів організовує чемпіонат Києва з перетягування каната (початок – о 8.00).

Нагадаємо, починаючи з 2015 року, 8 травня українці відзначають День пам'яті та примирення.

Під час врочистих заходів заборонено публічно використовувати "Прапор Перемоги", оскільки набув чинності закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їх символіки", згідно з яким прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа, молота і п'ятикутної зірки, є символікою комуністичного тоталітарного режиму.

Згідно з ч. 1 ст. 1 закону, поширення, а також публічне використання продукції, що містить символіку комуністичного режиму, є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму, яка в свою чергу заборонена.

Водночас ветерани Другої світової війни можуть носити під час святкування Дня пам'яті і примирення (8 травня) і Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні (9 травня) державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими вони були нагороджені до 1991 року і протягом 1991-2015 років у зв'язку з річницею подій Другої світової.