Джерело, причетне до витоку “панамського архіву”, розповіло про свої мотиви

7 Травня 2016, 10:20

Анонімне джерело, що стояло за витоками так званих "панамських досьє" фірми Mossack Fonseca, пояснило, що спонукало його надати папери журналістам. Особа, що називає себе Джон Доу, звернулася до публіки через газету Süddeutsche Zeitung, журналістам якої вона свого часу передала папери Mossack Fonseca.

У своїй заяві Джон Доу говорить про те, що суди по всьому світу "зовсім не впоралися зі своїм завданням – розібратися з метастазами офшорних зон, розкиданих по планеті".

"Я вирішив розповісти про роботу Mossack Fonseca, так як вважаю, що її засновники, працівники та клієнти повинні понести відповідальність за ту роль, яку грали в її злочинах, з яких поки що лише частина розголошена", – йдеться в заяві.

Джон Доу також заявляє, що не працює на жоден зі світових урядів або спецслужб.

"Моя точка зору належить виключно мені, як і рішення поділитися документами з журналістами Süddeutsche Zeitung і Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ)", – пише активіст.

Своїм основним мотивом Джон Доу називає боротьбу з нерівністю. На його думку, "нерівність у доходах – один з визначальних аспектів нашої епохи".

"Банки, фінансові регулятори і податкові органи зазнали невдачі. Були прийняті рішення, які не стосувалися багатих, завдаючи шкоди інтересам середнього класу і людей з невеликим доходом", – пише він.

Як повідомлялося, 3 квітня з'явилося розслідування у рамках проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), створене на основі вивчення масштабної бази даних Mossack Fonseca про реєстрацію офшорних компаній у різних точках світу. Наразі встановлено причетність до реєстрації таких компаній 128 політиків, 29 міліардерів зі списку Forbes, 12 світових лідерів або їхніх друзів та близьких.