Україна порушила двосторонні торгові зобов’язання, коли пыдвищила мита на експорт металобрухту. Про це повыдомили у заявы Представництва ЄС в Україні.
«ЄС висловлює занепокоєння через пропозицію Верховної Ради збільшити експортні мита на металобрухт. Із неприємністю Євросоюз взяв до відома інформацію про запропоновані зміни до Статті 13 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», щодо яких Верховна Рада проголосувала 21 квітня. Представництво ЄС розглядає підвищення мит на експорт металобрухту з України як захід торговельного обмеження, який суперечить духу і літері багатосторонніх та двосторонніх зобов’язань, взятих на себе Україною», – йдеться у тексті.
Згідно з позицією ЄС, у рамках глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом Україна зобов’язалася не вводити нових митних зборів на експорт; а окрім того вона нібито зобов’язалася під час перехідного періоду скасувати чинні мита.
«З цієї причини, якщо закон набуде чинності, він неминуче викличе стурбованість з приводу міжнародних зобов’язань України та підірве впевненість інвесторів щодо того, що стосується його складової з торговельної політики. Окрім того, ЄС нагадує, що у рамках Меморандуму про розуміння щодо макрофінансової допомоги, підписаного з ЄС 22 травня 2015 року, Україна – у відповідності до вимог СОТ – зобов’язалася утриматися від запровадження нових заходів, що обмежують або перешкоджають торгівлі», – додали у тексті.
Також ЄС вважає, що використання заходів, які обмежують торгівлю, не є правильним засобом задля владнання проблем з конкурентоздатністю сектору виробництва сталі України.
«Євросоюз закликає Україну дотримуватися своїх твердих зобов’язань, що стосуються вільного торговельного режиму», – наголосили у заяві.
Як повідомлялося, торік у серпні СБУ викрила експортерів металобрухту, які завдали державі 400 млн грн збитків.
Також нагадаємо, за інформацією СЦКК, терористи розкрадають на брухт промислові підприємства на Донбасі.