У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи. Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook прес-секретар представника України в Тристоронній групі, другого президента України Леоніда Кучми Дар'я Оліфер.
«Українська сторона очікує, що представники окремих районів Донецької та Луганської областей продовжать роботу зі звільнення незаконно утримуваних осіб. Як і обмовлялося раніше, в першу чергу мова йде про людей, які потребують медичної допомоги, а також тих, хто перебуває в полоні більше року», – написала Оліфер.
Як зазначається, у цьому контексті українська сторона знову поставила питання про повернення в Україну української льотчиці Надії Савченко.
За словами Оліфер, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, як і раніше, не має доступу до українських заручників, які знаходяться на непідконтрольній Україні частині Донбасу.
«Ми наполягаємо на тому, щоб експерти МКЧХ отримали такий доступ в найближчим часом», – написала прес-секретар.
Крім того, українська сторона поставила питання про зрив відкриття автомобільного коридору Лисичанськ – Золоте – Первомайськ – Стаханов представниками окремих районів Луганській області.
«31 березня 2016 року о 10:30 був відкритий КПВВ в Золотому. Саме ОРЛО регулярно піднімали питання відкриття цього КПВВ. Однак, незважаючи на попередні домовленості, досягнуті як в рамках підгруп з гуманітарних і економічних питань, так і на засіданні Тристоронньої контактної групи, представники окремих районів Луганської області з невідомих причин заблокували пропуск людей, автотранспорту і гуманітарних вантажів», – повідомила Оліфер.
За її словами, на відкриття цього автомобільного коридору представники окремих районів Луганської області не дали і сьогодні, і такий підхід загострює гуманітарну ситуацію в регіоні.
Нагадаємо, 2 березня Тристороння контактна група підписала у Мінську два документи: у першій угоді мова йде про припинення навчань з бойовою стрільбою уздовж 30-ти кілометрової зони вздовж лінії зіткнення, друге рішення стосується технічних аспектів завершення розмінування на 12 узгоджених ділянках уздовж лінії зіткнення.