У Вашингтоні президент України Петро Порошенко провів зустріч з Генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Муном. Про це інформує прес-центр глави української держави.
Згідно з текстом, Порошенко наголосив, що нинішній Саміт з ядерної безпеки відбувається на тлі безпрецедентних порушень, що руйнують систему міжнародної безпеки та ставлять під загрозу ядерне нерозповсюдження.
Агресія Росії проти України, загроза розміщення ядерної зброї в українському Криму прямо суперечить не тільки Будапештському меморандуму, але і порушує основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
«Україна відмовилася від третього за розміром ядерного арсеналу, але не отримала захисту від російської агресії», – заявив Петро Порошенко.
Співрозмовники обговорили питання більшого залучення інструментів та інституцій системи ООН для припинення російської агресії, зокрема розгортання міжнародної безпекової місії на Донбасі.
Президент України закликав призначити доповідача ООН щодо розслідування фактів тортур насильно утримуваних у Росії громадян України.
Читайте також: Велике переслідування. Українці в російському полоні
Глава держави підтримав новий План гуманітарного реагування ООН в Україні на 2016 рік, який передбачає надання допомоги громадянам України – найбільш постраждалим внаслідок російської агресії.
Співрозмовники приділили окрему увагу питанню захисту прав людини на тимчасово окупованих українських територіях, а також всіх незаконно утримуваних у РФ українців, у тому числі Надії Савченко.
«Савченко має бути звільнена. Це частина Мінських домовленостей», – заявив Пан Гі Мун, відзначивши, що Мінські угоди мають бути виконані повністю.
Читайте також: Світ про Україну: Справа Савченко — нова форма цькування України
У цьому контексті було наголошено на необхідності активізації зусиль міжнародного співтовариства з метою забезпечення негайного та безумовного звільнення всіх українських політичних в’язнів та пошуку зниклих безвісти.
Читайте також: Бранці Кремля. Як українці стають політв'язнями в РФ
Генеральний секретар ООН високо оцінив активну позицію України як непостійного члена Ради Безпеки ООН.
Президент України запросив керівництво Секретаріату ООН взяти участь у заходах у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.