У Хорватії чиновників Міноборони звинуватили у корупції через неякісний ремонт винищувачів в Україні

30 Березня 2016, 16:12

У Хорватії військова поліція розпочала розслідування дій чиновників Міноболрони країни, які організували конкурс на придбання і модернізацію радянських військових літаків Міг-21. Про це повідомило видання Jutarnji List.

Слідство підозрює у хабарництві хорватських чиновників Міноборони і стверджує, що поставлені літаки непридатні до експлуатації і не відповідали технічній документації.

Угода про купівлю літаків була підписана хорватським Міністерством оборони та українським державним концерном «Укрспецекспорт» у липні 2013 року.

В рамках угоди Хорватія заплатила понад €13 млн за капітальний ремонт семи МіГ-21 в Україні, а також на ці гроші країна купила ще п'ять літаків такого типу.

Українська компанія повинна була модернізувати винищувачі радянського зразка, які раніше використовували в Йорданії.

12 літаків передали Хорватії у липні 2015 року, але п'ять із них згодом вивели з експлуатації з технічних причин.

Розслідування хорватської військової поліції показало, що у модернізованих винищувачів були старі запчастини з Болгарії, Алжиру і колишнього Радянського Союзу, що не відповідає технічній документації, наданій українською компанією.

Крім того, військово-повітряні сили Ємену стверджували, що п'ять із закуплених винищувачів були насправді власністю цієї країни.

Також стало відомо, що Ізраїль пропонував хорватській стороні Міг-21  випущені на десять років пізніше за ті, які пропонувала Україна, але пропозиція була відхилена ще до проведення конкурсу, в якому в результаті брали участь дві компанії з України та Румунії.

Між тим, уряд Хорватії розглядає можливість покупки нових винищувачів, щоб замінити застарілі літаки.

Двома головними претендентами на угоду є американські F-16 та шведські JAS-39 Gripen. Однак, також розглядаються французькі Mirage, ізраїльські Kfir і варіант південнокорейського Т-50.

Як повідомлялося, 21 січня Шевченківський районний суд Львова задовольнив клопотання військової прокуратури Західного регіону України і заарештував (з можливістю внесення застави) заступника директора Житомирського бронетанкового заводу за розкрадання коштів в особливо великих розмірах. Він у змові з керівником приватного підприємства заволодів коштами державного оборонного замовлення на суму більше 23 млн грн, виділених з держбюджету на ремонт бронетанкової техніки для потреб АТО.

Згодом прокуратура встановила, що службовці Житомирського бронетанкового заводу поцупили двигуни на суму 6,8 млн грн.