У середу, 9 березня, НАТО розпочало навчання, які мають зімітувати оборонні дії Альянсу за сценарієм гібридної війни.
Навчання повинні перевірити ефективність прийняття рішень на стратегічному та політичному рівнях в умовах загрози безпеці Альянсу.
Згідно з інформацією штаб-квартири НАТО, навчання з антикризового управління цього року триватимуть до 16 березня. Участь в них візьмуть близько 1 900 осіб, цивільних і військових, в тому числі 400 службовців у штаб-квартирі, 50 в стратегічних командуваннях та 1450 в столицях країн-членів, в першу чергу в міністерствах оборони і закордонних справ.
Спостерігачем у процесі навчань буде Європейський Союз. Фінляндія та Швеція візьмуть участь в тренуваннях в якості країн-партнерів Альянсу.
«Дані навчання не передбачають розгортання військ. Йдеться про процедурне тестування. Мета навчання з антикризового управління полягає в тому, щоб підвищити кваліфікаційний рівень осіб, які приймають рішення в Альянсі, аби вони працювали злагоджено в умовах кризи, в умовах, які швидко змінюються», – пояснив на умовах анонімності представник Північноатлантичного альянсу.
Він додав, що навчання з антикризового управління узгоджується з діяльністю Альянсу щодо адаптування до нових умов у сфері безпеки.
Нагадаємо, наприкінці лютого у доповіді експертів НАТО попередили про вразливість східних кордонів Альянсу. І як повідомлялося, у зв'язку з російською агресією в Україні, Північноатлантичний альянс збільшив свій оборонний бюджет.