Журналісти поспілкувалися із “куратором” Краснова з ФСБ

5 Березня 2016, 10:05

Журналісти зателефонували чоловікові, який нібито був кадровим працівником ГРУ ГШ РФ і куратором керівника цивільного корпусу "Азов-Крим" Станіслава Краснова.

Служба безпеки України разом із звинуваченням Краснова в терористичній діяльності та шпигунстві на користь Росії оприлюднила ім'я куратора, з яким українець начебто тримав зв'язок. Разом із записами розмов було озвучено й номер телефону цього чоловіка.

Чоловік, який відповів на дзвінок, підтвердив, що його ім'я справді Костянтин Голоскоков. Але, з його слів, у спецслужбах він ніколи не працював. Співрозмовник визнав, що голос на плівках СБУ справді його або дуже схожий. Але записи зроблені ще у 2013 році. "Голос мій, я впізнаю. Це голос, який був у різних записах вже дуже давно, ще в тринадцятому році і в чотирнадцятому році. Мій голос, принаймні схожий, так", – заявив Голоскоков.

Читайте також: СБУ опублікувала записи розмов Краснова з активістом кремлівського руху "Наши"

Тим часом, керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук у телефонній розмові зазначив, що у служби є всі докази правдивості записів, зокрема, оригінали розмов.

Разом із тим сам Краснов заявив, що голос на записі, який оприлюднила СБУ, йому не належить і такої розмови в останні кілька років він не мав.

"Такої розмови в мене точно не було останніх пару років, я такого точно не казав. Це не мій голос, наскільки я чую. Це якийсь дитячий голос", – заявив Краснов.

Нагадаємо, Станіслава Краснова та Оксану Шелест затримали 28 лютого.

СБУ звинуватила Краснова у передачі списків полку «Азов» російським спецслужбам, а також в тому, що він отримав від російських кураторів завдання підготувати вбивство активіста на адміністративному кордоні з окупованим Кримом з метою дестабілізувати ситуацію.

Краснов розповів, як його затримали і катували спочатку в лісі, а згодом у СБУ.

2 березня Краснова звільнили з-під варти, оскільки за три доби так і не висунули звинувачень.

Цього ж дня суд почав засідання щодо обрання запобіжного заходу, проте Краснова госпіталізували, оскільки він був сильно побитий, і суд продовжився без його присутності.

Зрештою суд обрав Краснову запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт.