Україна найближчим часом планує здійснити пробні запуски ракет, створених в кооперації виключно українських підприємств. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Наші вчені, конструктори та інженери забезпечили виробництво на наших українських підприємствах всіх необхідних компонентів, одержуваних раніше по кооперації з РФ, що дозволяє нам не тільки на виставках показувати ракети, а й використовувати їх в бойовому застосуванні. І найближчим часом ми плануємо вже проводити пробні пуски ракет повністю українського виробництва, створених в кооперації виключно українських підприємств", – розповів він.
Турчинов зазначив, що відновлення ракетної галузі є пріоритетом для української влади.
"Ми, з одного боку, повинні розвиватися, як космічна держава, виробляючи високотехнологічні космічні апарати, але при цьому ми також повинні відновити всю необхідну нам лінійку бойових ракет, які дозволять захистити країну", – додав секретар РНБО.
Він запевнив, що в цьому напрямку здійснюється багато роботи.
"Нещодавно я проводив нараду з провідними конструкторами та керівниками оборонних підприємств, що спеціалізуються на цій темі. Підбивали попередні підсумки, звіряли плани і уточнювали деталі. Постукаю по столу, робота йде без зривів", – сказав Турчинов.
За його словами, складність відновлення ракетної галузі полягала в тому, що до 2014 року була дуже тісна кооперація з підприємствами РФ.
"У нинішніх умовах, після окупації Криму, після початку агресії на Сході, ніякої кооперації у військово-технічній галузі з РФ бути не може. Це принципово", – підкреслив секретар РНБО.
Відповідаючи на уточнююче запитання щодо того, про пуски яких саме ракет йдеться, Турчинов сказав: "На жаль, більш детальної інформації я дати не можу, але щоб не напружувалися наші стратегічні партнери, хочу підкреслити, що Україна зміцнює свою оборону, не порушуючи жодного взятого на себе міжнародного зобов'язання",
Як повідомлялося, в лютому президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року «Про основні показники державного оборонного замовлення на 2016 рік». У Стратегії визначено фінансування потреб безпеки і оборони на рівні не менше 5% ВВП. Згідно з Воєнною доктриною, безпосередньо на оборону має витрачатися не менше 3% ВВП.