В Україні працевлаштовано понад 12 млн осіб, з них лише 3 млн працюють офіційно й отримують повну зарплату. Ще 3 млн самозайняті, а 7 млн перебувають у тіні, не в повному обсязі показуючи зарплату. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів перший заступник голови Державної фіскальної служби України (ДФСУ) Сергій Білан.
За його словами, така ситуація є великою проблемою. Тому не лише ДФС, а всі держоргани проводять активну роботу з детінізації зарплат.
«За попередньої системи податків підприємцю було невигідно виплачувати повну зарплату. У 2015-му ДФС вивела з тіні 102 тис. працівників. Цю роботу проводимо й далі. Але діяти слід виважено, бо різкі каральні методи призведуть до соціального вибуху (коли в результаті виведення з тіні підприємства власник зменшить зарплати працівникам удвічі-втричі). Тому вживається комплекс соціальних, адміністративних, роз’яснювальних, кримінально-процесуальних заходів щодо роботодавців», — пояснив Білан.
Також заступник голови ДФСУ назвав ще одну проблему для наповнення держбюджету — фізичні особи, що послуговуються спрощеною системою оподаткування.
«Це успішно використовують власники великих підприємств, супермаркетів. Замість того щоб наймати на роботу людей, сплачувати їм повну зарплату, податки, вони укладають договори як із фізичними особами. Неправомірно — так, але законом дозволено», — розповів він.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»