Непридатними для проживання в Києві є 101 будівля, а ще 48 перебувають у аварійному стані. Про це повідомив заступник голови Київської міської державному адміністрації Петро Пантелеєв, оприлюднивши попередні дані перевірки.
«Під час інвентаризації важливо встановити дійсний технічний стан будівлі, форму власності та балансоутримувача, а також визначити перелік необхідних робіт. Для того, щоб попередити можливі надзвичайні ситуації, на кшталт тієї, що сталася на вул. Б. Хмельницького, 12-14, ми повинні володіти вичерпною та актуальною інформацією про кількість аварійних споруд, технічний стан будівель та їхніх власників. Ми перевірятимемо абсолютно усі будинки, незалежно від форми власності та управління, оскільки не повинні допустити загрози надзвичайних ситуацій, під час яких можуть травмуватися чи гинути люди. І кожен балансоутримувач несе відповідальність за технічний стан будівель і проведення будь-яких робіт із дотриманням норм і техніки безпеки», – розповів Пантелеєв.
За його словами, наразі у столиці налічується 48 аварійних будинків, 101 будинок, непридатний для проживання, та 150 об’єктів нерухомості, що мають незадовільний технічний стан.
«Місто розробляє ефективні методи впливу на недобросовісних власників чи орендарів нерухомого майна з подальшим розірванням угоди або поверненням об’єкту до комунальної чи державної власності», – додав Пантелеєв.
Нагадаємо, 25 лютого в центрі Києва обвалився аварійний будинок, у якому на той час перебували будівельники. Згодом стало відомо, що роботи в будівлі відбувалися з порушенням техніки безпеки і без будь-яких дозвільних документів.Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом обвалу будинку. Двоє людей загинули, шістьох удалося врятувати.