Верховна Рада прийняла закон про прозорість в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду. За закон №4055 про внесення змін до закону України про прокуратуру, що стосуються забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду на засіданні парламенту в четвер проголосували 302 народних депутати.
Прийнятий закон удосконалює правові засади організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості діяльності конкурсної комісії з призначення на адміністративні посади і посади прокурорів в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.
Під час обговорення поправок до даного законопроекту перед голосуванням керівник фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко зазначив, що в результаті консультацій із західними партнерами, необхідно відмовитися від норми про те, що генеральний прокурор має право шляхом видання публічного листа відхилити кандидатуру на призначення на адміністративну посаду в Спеціалізованій прокуратурі відповідно до вимог законодавства.
Народні депутати голосуванням підтримали відповідну поправку. Таким чином, генпрокурор не матиме права відхиляти кандидатури, відібрані конкурсною комісією, на адмінпосади в спецпрокуратурі.
Крім того, парламент скоригував вимоги до осіб, які можуть стати прокурорами Спеціалізованої прокуратури: вища освіта, не менше 5 років стажу в сфері права та володіння українською мовою.
Закон проголосований з урахуванням поправки, озвученої представником президента України у Верховній Раді Степаном Кубівим: "Не можуть бути членами конкурсної комісії (з відбору кандидатів на адміністративні посади в Спеціалізованій прокуратурі – Ред.) державні службовці або особи, що займають політичні посади, депутати Верховної Ради та місцевих рад, військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів, а також члени політичних партій".
У законі також уточнено порядок організації і проведення конкурсу на адміністративні посади в Спеціалізованій прокуратурі.
Раніше законопроект №4055 розкритикував голова Представництва ЄС в Україні.
Нагадаємо, за кілька хвилин до цього депутати Верховної Ради підтримали в цілому "безвізовий" законопроект №4054 щодо арешту та спецконфіскації майна.