Підрозділ найсучасніших винищувачів-невидимок військово-повітряних сил США F-22 Raptor прибув до Південної Кореї в середу, 17 лютого, у рамках демонстрації сили у зв’язку із проведенням Північною Кореєю ракетного запуску та ядерного випробування. Про це повідомляє Yonhap News Agency.
Чотири F-22 Raptor пролетіли на малій висоті над американською базою Осан, що в 55 км на південь від Сеула, задля демонстрації сили після нещодавніх провокацій Північної Кореї.
В порушення резолюцій Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, КНДР провела четверте ядерне випробування 6 січня, після чого здійснила запуск ракети дальної дії 7 лютого, який міжнародне співтовариство засудило як випробування балістичної ракетної техніки.
Через чотири дні після ядерного випробування в січні, американські бомбардувальники В-52 пролетіли над Південною Кореєю, в якості союзної підтримки стримування Північної Кореї від подальшої ескалації військової напруженості.
Атомний підводний човен «Північна Кароліна» взяв участь в спільних навчаннях із Південною Кореєю на початку цього тижня, проведених у Східно-Китайському морі, в той час як бойовий літак- атомний носій «John C. Stennis» має приєднатися до щорічних оборонних навчань Південної Кореї, запланованих на березень.
Винищувачі F-22 Raptor оснащені системою Stealth та є найсучаснішими бойовими літаками-невидимками, які здатні непомітно увійти у повітряний простір супротивника та завдати ядерного удару.
Попереднє розгортання винищувачів на Корейському півострові налякало покійного лідера Північної Кореї Кім Чен Іра, який перестав здійснювати публічні виходи на заході під відкритим небом.
Розгортання одразу чотирьох одиниць винищувачів такого класу в Південній Кореї є рідкісним явищем для США.
Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.
7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування. І вже 10 лютого Південна Корея оголосила, про припинення співпраці із КНДР у проекті спільного промислового району на знак протесту проти ракетного пуску 7 лютого, а також через використання Пхеньяном отриманих прибутків від діяльності промзони на розробку ядерних та ракетних технологій.
Вже 11 лютого Пхеньян ввів війська у район Каесон, примусово депортував південнокорейських працівників та захопив усе майно Сеулу, розташоване на території промислової зони. Сеул у відповідь відрізав район від електро- та водопостачання. Також, 16 лютого Південна Корея заявила про припинення надання фінансової допомоги КНДР.