Рада не змогла ратифікувати угоду про створення представництва НАТО в Україні

3 Лютого 2016, 14:29

У Верховній Раді України не вистачило голосів для ратифікації угоди між урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус представництва НАТО в Україні, який був підписаний 22 вересня 2015 в Києві.

Так, під час двох сигнальних голосувань на пленарному засіданні в середу за відповідний закон (№0082) проголосувало 199 і 201 нардеп при 226 мінімально необхідних.

Перший заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій попросив усі фракції обговорити питання дисципліни на своїх засіданнях і пообіцяв повернутися до голосування за цей документ.

«Це те, що погубить нас … Не політичне протистояння, а відсутність можливості приймати рішення», – сказав А.Парубій і закрив пленарне засідання Ради.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час представлення даного законопроекту з трибуни Верховної Ради заявив, що, "це буде фактично посольство" НАТО в Україні ".

"Це представництво буде фактично повноцінним посольством … Персонал буде користуватися всіма привілеями Віденської конвенції. Через це представництво буде проходити координація всіх проектів, які зараз проходять у сфері нашої взаємодії з НАТО", – сказав глава МЗС. України.

"Це не є технічним моментом, це дуже важливий момент, який дозволить нам отримати нову динаміку у взаємодії з альянсом"

Клімкін зазначив, що створення представництва "не є технічним моментом, це дуже важливий момент, який дозволить нам отримати нову динаміку у взаємодії з альянсом".

Угода передбачає створення представництва НАТО в Україні, яке складається з офісу зв'язків НАТО і центру інформації та документації НАТО.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, представництво має сприяти посиленню і розширенню частині України у всіх заходах співробітництва з НАТО, надання консультативної допомоги державним органам України, взаємодія з відповідними органами НАТО в контексті забезпечення відповідних заходів по лінії Україна-НАТО програм співробітництва та інших заходів.

Як відомо, 22 вересня Міністр закордонних справ Павло Клімкін та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та НАТО про статус Представництва НАТО в Україні. 

Нагадаємо, генсек НАТО запевнив Україну в підтримці.

читати ще