Порошенко запропонував залишити Раді право контролю над Генеральною прокуратурою

27 Січня 2016, 21:45

До парламенту надійшов новий проект конституційних змін, який відновлює депутатський контроль над Генеральною прокуратурою. Про це під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій та депутатських груп у Верховній Раді повідомив президент України Петро Порошенко, інформує прес-служба глави держави.

«Мною було прийнято рішення відновити парламентський контроль над Генеральною прокуратурою, в проекті повернути право Верховній Раді висловлювати недовіру, яка тягне за собою відставку Генерального прокурора», – сказав президент.

Глава держави також додав, що «цей законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, непроходження переатестації суддів тягне за собою автоматичну відставку судді, значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів та значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень».

При цьому президент наголосив, що проект відповідних конституційних змін готувався довго і ретельно. Його обговорення було глибоким за змістом і широким за охопленням експертів, політиків, громадських діячів, ЗМІ. Він зазначив, що своє вагоме слово сказала Венеціанська комісія.

«Ми дістали дуже схвальний відгук, хоча Венеція не підтримала пропозиції про тотальне звільнення суддів», – зазначив Порошенко та додав, що було знайдено інший спосіб очищення судової системи – через поступове персональне оцінювання кожного судді.

«Таким чином, ми робимо усе, щоб забезпечити незалежність судової гілки влади, в першу чергу, від корупції, і друге – від політичного втручання», – зазначив президент.

Він закликав народних депутатів до активізації роботи.

«Ми доклали вже чимало зусиль для створення нової правоохоронної системи. Але люди не відчують ефекту нової правоохоронної системи, поки упиратимуться в судову стіну беззаконня, несправедливості та корупції. Відтак, дуже розраховую на вашу підтримку», – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, Венеціанська комісія оприлюднила схвальний висновок щодо судової реформи в Україні.

Рада направила на розгляд Конституційного суду проект судової реформи 22 грудня. Конституційний суд схвалив проект реформи.