На Закарпатті завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю. Про це інформують ЗМІ.
Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки через нього перевозиться половина транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.
Будівництво цього об’єкту є одним з наймасштабних в Україні і почалося у 2013 році. Старий тунель через Бескиди був збудований ще 130 років тому. Він є одноколійним, через що рух по ньому ускладнено, адже потягам доводиться довго чекати на зупинках, доки пройде зустрічний. Стан старого тунелю – аварійний. Взимку він обростає великою кількістю льоду, який доводиться регулярно зчищати.
Новий тунель буде двоколійним, що дозволить одночасно їхати двом потягам в різних напрямках. Це, за словами голови Ужгородської територіальної профспілкової організації Львівської залізниці Ярослава Афтанаса, збільшить пропускну спроможність поїздів через карпатський перевал у два рази.
«Із 47 пар поїздів, які сьогодні ми можемо пропустити через Карпатський перевал він збільшує майже у два рази: до сотні поїздів. Тому сьогодні хочеться, щоб кількість поїздів виросла, бо, на жаль, останнім часом ми бачимо ті перипетії, які сьогодні є на сході. Як поставила себе Росія, яка заборонила з 1 січня пропуск транзитних поїздів з України через Росію. Відповідно і падає вантажопотік між Європою, Казахстаном, Середньою Азією (там Азербайджаном і так далі…)».
Сьогодні на об’єкті працює 300 людей. Прокладали тунель щоразу підриваючи по 400 кілограмів вибухівки, а потім розчищаючи каміння. Робили це кілька разів на добу, виключно у період, коли поруч не проїжджали поїзди.
Бескидський тунель почали будувати в жовтні 2013 року за гроші Європейського банку реконструкції та розвитку. Вартість будівництва – 102 мільйони євро. Будують під пильним наглядом фахівців з Австрії за технологією, яку в Україні використовують вперше.
Уже завтра на місці будівництва відбудуться урочистості з нагоди завершення першого етапу за участю представників обласної влади та уряду. Здати ж тунель в експлуатацію планують до жовтня 2017 року.
Нагадаємо, в 2013 році Кабмін затвердив проект тунелю в Карпатах вартістю понад 2 млрд грн.