Депутатки Верховної Ради України за рік роботи продемонстрували більшу результативність, ніж колеги-чоловіки за чотирма з п’яти критеріїв оцінки діяльності депутатів. Про це свідчить аналіз громадянської мережі «ОПОРА».
За даними «ОПОРИ», депутатки були кращими за кількістю виступів, поданих законопроектів і депутатських запитів, рівнем відвідуваності та відповідальності у процесі голосування.
Зокрема депутатки частіше відвідують пленарні засідання парламенту, ніж чоловіки (83,4% проти 78,9% середньої відвідуваності).
За результатами аналізу «Опори», депутатки також значно активніші в законодавчій діяльності і частіше виступають у залі парламенту – за рік парламентської діяльності жінки зареєстрували 2314 законопроектів (17,45% від загальної кількості законопроектів), виступили 1232 рази (16,24%) і подали 524 депутатських запити (11,45%). Таким чином, у середньому на одну депутатку припадає 46 законопроектів та 24 виступи, а на одного депутата-чоловіка у середньому припадає – 30 законопроектів і 17 виступів. Однак депутатки підготували, з огляду на середній показник, менше запитів, ніж депутати-чоловіки: на одну депутатку припадає 10,5 запитів, на депутатів-чоловіків – 11.
4:1 на користь депутаток: за рік парламентарки спрацювали краще за колег-чоловіків https://t.co/BDPIgveLHN #rada8 pic.twitter.com/twvfsqmssS
— Civil Network OPORA (@opora) 22 Грудень 2015
«Якщо прослідкувати політичні звички у голосуванні депутаток протягом року діяльності Верховної Ради України, то виявляється, що вони більш категоричні та зрозумілі у висловленні своїх політичних позицій щодо тих або інакших питань порядку денного. Так, депутатки у середньому у 7,80 випадків голосують «проти» законопроектів, у той час, коли середній показник голосувань «проти» по усьому парламенту втричі менший – 2,63%. Подібна ситуація і з «неголосуванням»: 50 парламентарок у середньому «неголосували» у 20,38% випадків, по всьому парламенту ж цей показник більший – 37,25% «неголосувань». Серед жінок найбільше ігнорують голосування Юлія Льовочкіна (63,56% «неголосувань»), Тетяна Бахтеєва (51,12%), Наталія Королевська (50,74%)», – йдеться в аналізі «ОПОРИ».
Станом на листопад 2015 року найбільше жінок-депутаток у фракції «Блок Петра Порошенка» (16 депутаток), «Народний Фронт» (12 депутаток) та «Самопомочі» (8 депутаток). Фракція «Батьківщини» має 5 депутаток, «Опозиційний блок» – 3, фракція «Радикальної партії Олега Ляшка» – 3, позафракційними є Ганна Гопко, Оксана Сироїд та Ірина Суслова.
Наразі у Верховній Раді працює найбільша за всі роки незалежної України кількість жінок – 50 жінок, 12,01% від загальної кількості народних депутатів, у Раді першого скликання було лише 13 жінок.