Відсутність фінансування Антикорупційної прокуратури в бюджеті може поставити під загрозу її нормальну роботу. Про це під час засідання антикорупційного комітету заявив заступник генпрокурора, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.
«Вже почала роботу спеціалізована антикорупційна прокуратура. Ще до обрання керівника Генпрокуратурою було направлено лист з обґрунтуванням необхідних коштів, які необхідно на 2016 рік для забезпечення роботи прокуратури. Загальна сума таких коштів була запропонована 78 млн грн. Ми всі пам'ятаємо неодноразові заяви політиків і держслужбовців про необхідність незалежного фінансування нашої праці. У п'ятницю був поданий проект бюджету, рядки під САП там не знайшли, що в свою чергу може поставити під загрозу нормальну роботу антикорупційної прокуратури. Вчора ми вже провели перше засідання конкурсної комісії, фактично розпочали конкурс на рядові прокурорські посади, і для більшості питання оплати праці пов'язане з цим бажанням досягти результатів, що є надзвичайно важливим. І відсутність коштів може поставити під загрозу проведення цього конкурсу, відбір справжніх кваліфікованих, порядних прокурорів у антикорупційну прокуратуру», – зазначив Холодницький.
Голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв наголосив на необхідності передбачити в законі про бюджет на наступний рік фінансування НАБ в розмірі 495 млн грн, а також для фінансування САП у розмірі не менше 78 млн грн. З чим запропонував звернутися до Кабміну та депутатів.
«Звернемося до парламенту, і до колег з бюджетного комітету, по-перше, передбачити в законі про бюджет на наступний рік фінансування НАБ в розмірі 495 млн грн, не менше. В тому числі видатки розвитку 114 млн грн, окремим рядком, як зараз. По-друге, передбачити у бюджеті на наступний рік фінансування для САП у розмірі не менше 78 млн грн, окремим рядком, по включенню САП у число головних розпорядників бюджетних коштів для цієї самої незалежності. Обов'язково зберегти встановлені законом заробітні плати в обох органах для того, щоб ні в уряду, ні в інших інститутів не було ніякої можливості впливати на нові антикорупційні органи, з допомогою грошей платників податків», – зазначив Соболєв.
Зазначимо, сьогодні парламент проведе позачергове засідання, на якому розгляне проект державного бюджету на 2016 рік і зміни в Податковий кодекс.
Як відомо, президент України Петро Порошенко заявив, що в проекті державного бюджету на майбутній рік забули закласти кошти на антикорупційну прокуратуру і назвав це «прикрим непорозумінням» і «технічною помилкою, яка буде негайно виправлена».
Читайте також: На сайті Ради з’явився проект Держбюджету-2016 (ключові цифри)
Нагадаємо, у п’ятницю, 11 грудня, уряд вніс проект бюджету на розгляд Ради.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України затвердив проект державного бюджету на 2016 рік ще у вересні. Тоді повідомлялося, що уряд заклав у проект бюджету-2016 зростання ВВП у 2%, а також заклав дефіцит бюджету на рівні 3,7% ВВП і курс гривні на рівні 22,4 грн/$.