Туреччина прийняла рішення відновити дипломатичні відносини з Ізраїлем з метою налагодити поставки газу. Анкара прагне зменшити залежність від російського блакитного палива. Про це джерела у турецькому уряді повідомили агентству Bloomberg.
За словами інформаторів, інтенсивність неофіційних контактів між двома столицями відчутно збільшилась одразу після інциденту зі збитим турецькими винищувачами російським бомбардувальником.
Двосторонні зносини між Туреччиною та Ізраїлем були заморожені у 2010 році. Тоді ізраїльський спецназ висадився на турецьке судно, що намагалось прорвати морську блокаду сектору Гази. Декілька турків було вбито. Це спричинило відкликання Анкарою свого посла з Тель-Авіву та визнанням главу диппредставництва Ізраїіля «персоною нон ґрата».
Читайте також: Туреччина відкинула всі три вимоги Росії щодо інциденту з Су-24
Також йдеться про намір Туреччини ініціювати об’єднання Кіпру задля встановлення додаткових поставок газу звідти. Таким чином, Анкара намагається диверсифікувати постачання блакитного палива та наблизити перетворення країни на енергетичний вузол між Сходом і Заходом.
Як повідомлялось, турецький уряд зайняв жорстку позицію щодо Росії у контексті близькосхідного конфлікту.