Київ висунув вимогу Росії негайно повернути Україні бурові установки в Чорному морі

16 Грудня 2015, 12:17

Міністерство закордонних справ України назвало переміщення російською стороною двох самопідйомних бурових установок і нафтовидобувної платформи «Таврида» в Чорному морі черговим епізодом грабежу майна та природних ресурсів і вимагає повернути це майно українській стороні. Про це йдеться в опублікованій на сайті відомства заяві.

«Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке обурення у зв’язку з міжнародно-протиправними діями Російської Федерації, в черговий раз спрямованими на порушення суверенних прав України як прибережної держави на розвідку та розробку природних ресурсів у її територіальному морі та на континентальному шельфі, гарантованих Конвенцією ООН з морського права.

Розцінюємо зухвалу зміну російською стороною розташування у Чорному морі двох самопідйомних бурових установок В-312 і В-319 та нафтовидобувної платформи «Таврида», які є власністю України, як черговий епізод широкомасштабного грабежу майна і природних ресурсів, що скоюється державою-агресором протягом окупації частини суверенної території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь», – йдеться у повідомленні.

Згідно з текстом, це діяння, «яке поповнило перелік доказів загарбницької поведінки РФ та її нехтування міжнародним правом, свідчить також про порушення Росією своїх зобов'язань як держави-окупанта, зокрема в частині забезпечення недоторканості права власності».

З урахуванням викладених обставин Міністерство закордонних справ України кваліфікує вищенаведені дії російської сторони як міжнародно-протиправні діяння, спрямовані на систематичне порушення суверенітету, суверенних прав та юрисдикції України над внутрішніми водами, територіальним морем, виключною економічною зоною та континентальним шельфом у Чорному та Азовському морях.

У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України закликає Російську Федерацію до міжнародно-правової відповідальності, вимагає від Російської Федерації негайно вжити всіх практично можливих заходів для припинення міжнародно-протиправних діянь, надати належні запевнення і гарантії їх неповторення у майбутньому та негайно повернути у користування і володіння належне Україні майно.

Міністерство закордонних справ України залишає за собою право вимагати відшкодування від російської сторони шкоди, завданої діяннями останньої, що мають всі ознаки міжнародного правопорушення за змістом Конвенції.

Як повідомлялося, 15 грудня український корабель зафіксував грубе порушення Росією норм міжнародного морського права.