Частина зброї, яку отримали ЗСУ в рамках допомоги від Сполучених Штатів, непридатна до використання або не відповідає сучасним параметрам безпеки. Про це написали у виданні The Washington Post.
«Наприклад, один із загонів українського спецназу використовує «Хамві», виготовлені у кінці 1980-х – на початку 1990-х, причому на трьох із цих автомобілів встановлені пластикові вікна та двері, які не забезпечують жодного захисту. Також на одному з «Хамві» шини розвалилися вже після пробігу 100 км. За словами механіка, це сталося через те, що техніка довго стояла на складі», – йдеться у тексті.
Також повідомляється, що українська армія отримала від США 120 бронежилетів типу, який американські солдати перестали використовувати в середині 2000-х років. У той же час, представник Пентагону підполковник армії Джо Соуерс прямо не прокоментував стан американської техніки в Україні, але зазначив, що США продовжують направляти обладнання і забезпечувати підготовку з метою «допомогти Україні краще контролювати і забезпечити захист своїх кордонів, працювати більш безпечно і ефективно, а також зберегти і закріпити свою територіальну цілісність».
За словами чиновників США, присутність неякісного американського військового оснащення в Україні пояснюється необхідністю швидкого надання допомоги. Як сказав один з високопоставлених представників пентагону, США виявилися не готові до російської агресії в Україні, і почали надавати допомогу Києву без попередньої підготовки. Видання зазначає, що наразі неясно, яка кількість з поставленого США військового обладнання знаходиться в незадовільному стані.
Водночас у коментарях підкреслили, що Україні також передали нове обладнання. Зокрема, прилади нічного бачення і комплекти для надання невідкладної медичної допомоги. Крім того, за інформацією видання, українська армія отримала сучасні засоби зв'язку та обладнання для артилерії.
Як повідомлялося, 25 листопада Обама підписав оборонний бюджет, який передбачає виділення Україні $300 млн.