Адміністрація прездидента США Барака Обами звинуватила сирійський уряд у закупівлі нафти у бойовиків «Ісламської держави», а також внесла до чорного списку російських і сирійських бізнесменів, яких підозрюють у сприянні проведенню цих транзакцій. Це дає країнам Заходу нові важелі впливу на Росію для посилення тиску на Москву та подальшого відведення військових сил РФ із зони бойових дій. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.
В уряді США вважають, що режим Президента Сирії Башара Асада підтримує бойовиків «Ісламської держави», продовжуючи отримувати від них нафтопродукти, таким чином фінансуючи терористичну організацію. Адміністрація Президента вважає, що звинувачення Асада у пособництві бойовикам "Ісламської держави" дає США та союзникам нові можливості для тиску на РФ з метою "відсторонення" російських військових з території Сирії.
Крім того, Мінфін США звинуватив низку російських та сирійських бізнесменів та їхні компанії у сприянні терористам та проведенні фінансових операцій через Сирійський центральний банк, незважаючи на міжнародні санкції, а також через мережу компаній, що базуються в Росії, на Кіпрі та в Белізі.
Як стало відомо, серед занесених до чорного списку, зокрема, є Кірсан Ілюмжинов, колишній голова республіки Калмикія РФ і ще кілька впливових російських бізнесменів, імена яких не називаються.
Нагадаємо, 26 листопада США відреагували на рішення Росії перекинути в Сирію зенітно-ракетну систему С-400. Раніше Росія повідомила, що перекине на авіабазу «Хмеймім» в Сирії зенітно-ракетну систему С-400.