Глави чотирьох європейських країн Великої вісімки (Німеччини, Франції, Великобританії й Італії) ухвалили рішення щодо підтримки банків Європи, що потерпають через світову фінансову кризу, оголосив напередодні за підсумками зустрічі в Парижі президент Франції Ніколя Саркозі.
Він також закликав "провести Всесвітній саміт щодо фінансової кризи якомога швидше", передає РІА "Новости".
Зустріч глав Великобританії, Франції, Італії й Німеччині, присвячена єдиній відповіді ЄС на фінансову кризу, відбулася в суботу в Єлисейському палаці. У саміті брали участь також голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, глава Єврогрупи, що поєднує міністрів фінансів 15 країн зони євро, прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер, а також глава Європейського центробанку Жан-Клод Трише.
"Європейська комісія має бути гнучкою у застосуванні правил у сфері допомоги держав компаніям, відповідно до принципів єдиного ринку", – сказав президент Франції. За його словами, "реалізація Пакту стабільності й економічного зростання повинна відображати виняткові обставини, у яких опинилися країни ЄС" (так званий Пакт стабільності й зростання ЄС запроваджує обмеження, відповідно до якого бюджетний дефіцит не повинен перевищувати 3% ВВП).
Саркозі відзначив, що "у випадку державної підтримки банку, у якого негаради, кожна держава (що взяла участь у зустрічі в Парижі) зобов’язується простежити за тим, щоб керівників збанкрутілого банку покарали".
Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, зі свого боку, наголосила, що заходи кожної країни ЄС із порятунку банків не мають суперечити правилам добросовісної конкуренції між європейськими фінансовими установами.
Лідер Німеччини зазначила, що "не задоволена" ініціативою Ірландії надавати гарантії деяким великим ірландським банкам. "Ми вже звернулися до ЄК і Європейського центробанку із проханням почати переговори з Ірландією. Необхідно діяти виважено й не завдавати збитків іншим країнам, необхідно дотримуватися конкуренції", – сказала Меркель.
Нагадаємо, негативні наслідки фінансової кризи в США вже відчула на собі низка європейських країн, уряди яких змушені спрямовувати багатомільярдні суми на порятунок великих банків.