Питання агресії РФ в Україні стало одним з головних на “Берлінському форумі із зовнішньої політики”

11 Листопада 2015, 12:40

У вівторок, 10 листопада, німецький фонд Кьорбера (Körber-Stiftung) вп’яте провів представницький «Берлінський форум зовнішньої політики» за участі європейських політиків і дипломатів з Росії та України. Серед питань для обговорення – мігрантська криза, війна у Сирії, конфлікт на Сході України та російська інтервенція. Про це повідомляють у Deutshce Welle.

Щодо ситуації в Україні, країни висловили занепокоєність тривалою російською агресією. Екс-президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга відзначила загрозу з боку РФ, яку відчувають здебільшого країни Східної Європи. Вона також заявила про те, що Росії варто змінити політику щодо країн-сусідів і не розглядати їх у якості «санітарного кордону».

За словами екс-прем’єра Швеції Карла Більдта, невдача російського президента щодо проекту «Новоросія» призвела до зміни вектору інтересів Кремля та підконтрольних йому ЗМІ з України на Сирію. Разом з тим, це призвело до того, що в «українському напрямку» Росія стала більш зговірливою.

Разом з тим, голова Комітету Бундестагу із зовнішньої політики ФРН Норберт Реттген відзначив, що Москва намагається втримати свій вплив у Сирії: «було дуже легко розпочати військові дії, проте буде набагато важче вирішити цей конфлікт. Те ж стосується і Заходу».

Крім того, за словами міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, у регулюванні конфлікту на Сході України велику роль відіграє терплячість українців. За його словами, санкції проти Росії не мали на меті поставити на коліна одну зі сторін конфлікту, тобто Росію, а покликані відкрити можливості для ведення переговорів. «Без таких кроків, сьогодні мова йшла б про конфлікт, який виходить далеко за межі Донбассу», -заявив Штайнмаєр.  

Нагадаємо, у Британії Росію віднесли до першочергових загроз. Крім того, 10 листопада США заявили про впровадження нових програм військової підготовки через агресію Росії.