Порушення територіальної цілісності та суверенітету країн Чорноморського басейну, у тому числі й України, ускладнює можливості держав на шляху їхнього довгострокового розвитку. Про це йдеться у Спеціальній доповіді ЮНЕСКО з науки до 2030 року.
«Розвиток частини країн Чорноморського басейну страждає від порушення їхньої територіальної цілісності, що суттєво ускладнює їхню здатність зосередитися на довгостроковому розвитку», – зазначили автори документу.
За їхніми словами, ці країни мимоволі несуть «тавро під назвою «заморожений конфлікт», яке фактично ускладнює повернення національного контролю над втраченими територіями».
Крім Нагірного Карабаху, Придністров’я, Абхазії і Південної Осетії окремо у доповіді згадуються українські Крим і частина Донбасу, окуповані Росією. У доповіді також наголошується, що з 2014 року Європейський Союз, США і низка інших країн ввели санкції проти РФ, яку звинувачують у сприянні сепаратизму в Україні.
Упорядники доповіді також нагадали, що напруженість з Російською Федерацією з'явилися у 2013 році після того, як Грузія, Молдова та Україна оголосила про свій намір укласти угоди про асоціацію з ЄС для зміцнення політичних зв'язків та поглиблення економічної інтеграції.
Нагадаємо, в Парижі 10 листопада у рамках 38-ї Генеральної конференції ЮНЕСКО презентовано Спеціальну доповідь з науки до 2030 року. Фахівці організації підготували об’єднаний аналіз розвитку науки та освіти на 820 сторінках. Упорядники доповіді включили Україну до групи країн Чорноморського басейну разом з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Молдовою та Туреччиною.
Як повідомлялося, 15 жовтня ЮНЕСКО ухвалила резолюцію щодо окупованого Росією Криму.
Крім того, 16 квітня 2015 року ЮНЕСКО ухвалила резолюцію про продовження моніторингу ситуації в Криму.
Також нагадаємо, що у жовтні 2014 року ЮНЕСКО підтвердила приналежність Автономної Республіки Крим Україні.