Найбільші ІТ-компанії на світовому ринку можуть відмовитися від інвестпрограм у РФ та вивести свій бізнес з Росії через "нечіткі правила гри" з держконтрактами. Про це заявив голова Асоціації європейського бізнесу (АЄБ) Франк Шауфф.
Однією з перешкод для розвитку ІТ-бізнесу у РФ є закон, що зобов’язує держоргани обґрунтовувати необхідність закупівлі іноземного програмного забезпечення. Він набуває чинності з 1 січня 2016 року. Крім того, однією з можливих причин відмови іноземних інвесторів від програм у Росії може стати постанова уряду РФ про можливість закупівлі іноземного програмного забезпечення лише у випадку відсутності вітчизняного аналогу "з метою захисту внутрішнього ринку Російської Федерації, розвитку національної економіки, підтримки російських товаровиробників".
Згідно з даними досліджень РВК та EY, іноземні інвестиції – головний фактор розвитку ІТ-бізнесу у РФ. За останній рік обсяг цих інвестицій скоротився на 70%.
Шауфф наполягає на необхідності перегляду дати набуття чинності цього закону та перенесення її на півроку, аби відомства встигли встановити критерії локалізації іноземних ІТ-компаній у Росії та присвоєння ним статусу російського програмного забезпечення.
Зазначимо, що нині на російському ринку ІТ лідирують компанії SAP (закупівлі у розмірі 5,6 млрд рублів у держсекторі), Oracle (4,6 млрд), IBM (3,3 млрд), Microsoft (3,05 млрд) та Cisco (1,9 млрд).
Нагадаємо, у жовтні Євросоюз посилив санкції проти російських банків.
Як повідомлялося, ЄС зробив відеопояснення причин та типів санкцій щодо Росії для користувачів соцмереж.