Між Міністерством закордонних справ України та Генпрокуратурою немає жодних конфліктів через створення антикорупційної прокуратури. Про це заявив голова МЗС Павло Клімкін.
"У нас з Генеральною прокуратурою немає жодного конфлікту", – сказав Клімкін на спільному з міністром закордонних справ Італії Паоло Джентілоні.
Читайте також: Шлях до безвізового режиму ускладнився, але Україна знову демонструє рішучість
"Що важливо для України… це створення по-справжньому незалежної антикорупційної прокуратури", – сказав міністр, підкресливши, що головним є не тільки транспарентність самого створення антикорупційної прокуратури.
"Ми зараз працюємо з Європейською комісією щодо ключових моментів безвізового режиму, і для мене це, знову-таки, створення антикорупційної прокуратури", – додав Клімкін.
За його словами, створення такого органу є ключовим пріоритетом як для України, так і для європейських партнерів у рамках наданої ними допомоги українській державі.
"Ніхто не буде давати нам ніяких поблажок", – підкреслив Клімкін і додав, що "до 1 грудня мають бути чітко визначені кандидати".
При цьому він запевнив, що справа не в людях, які будуть входити до складу в комісії, а у відкритості самого процесу.
"Щоб не було сумнівів, що кандидати, які пройдуть цей процес, відповідають вимогам", – пояснив міністр.
Глава зовнішньополітичного відомства запевнив, що таким чином ні про який конфлікт між МЗС та Генпрокуратурою не може бути й мови. Навпаки, зазначив він, є співпраця і не тільки в рамках створення атикоррупційної прокуратури, але й роботи щодо генеральної інспекції та ефективного розслідування справ.
Зазначимо, раніше ЗМІ повідомляли, що генеральний прокурор України Віктор Шокін категорично відмовився виконувати пункти плану дій з візової лібералізації, які стосуються ГПУ. Було опубліковано копію листа Шокіна до Клімкіна, з якого випливало, що генпрокурор відмовився виконувати пункти ПДВЛ, які стосуються ГПУ, бо вони нібито містять норми, які "суперечать вимогам закону".
Крім того, Шокін нібито погрожував розпочати прокурорську перевірку діяльності МЗС, в діях якого вбачаються "ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органу державної влади".
Причиною став захист генпрокурором чотирьох прокурорів, яких Шокін призначив у комісію, що повинна була вибрати кандидатури на адміністративні посади в антикорупційну прокуратуру.
Нагадаємо, 21 жовтня голова підрозділу з питань «Східного партнерства» Зовнішньої служби ЄС Дірк Шубель повідомив, що на виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС в України залишилося два тижні.
Тим часом, президент Петро Порошенко заявив, що Єврокомісія підтвердила прогрес України на шляху до безвізового режиму з ЄС.