У столичному дитсадку четверо дітей захворіли на вірусний гепатит А

19 Жовтня 2015, 21:54

Деснянське міжрайонне управління Держсанепідслужби у Києві у понеділок, 19 жовтня, отримало четверте екстрене повідомлення про випадок вірусного гепатиту А у дитини. Про це повідомили в столичному управлінні Держсанепідслужби.

Згідно з повідомленням, у чотирьох 5-річних дітей виявлено гепатит А. Всі вони відвідували старшу групу дошкільного навчального закладу №672 у Дніпровському районі м. Києва по вул. Кибальчича, 17. Зараз трьох хворих госпіталізовано до інфекційного відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №2, ще одна дитина не була госпіталізована.

За 9 місяців 2015 року в Києві зареєстровано 246 випадків захворювання вірусним гепатитом А, що на 23,2% вище за показник аналогічного періоду минулого року (195 випадків).

"Близько 70% всіх хворих на гепатит А зареєстровано у Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах столиці. Можемо констатувати, що цього року захворюваність зросла серед усіх вікових груп і контингентів", – зазначив головний санітарний лікар Києва Олег Рубан.

Як зазначається, головний спеціаліст епідвідділу Деснянського міжрайонного управління Держсанепідслужби в Києві і залучений помічник лікаря-епідеміолога відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпровського районного лабораторного відділення ГУ "Київський МЛЦ ДСЕСУ" провели позапланову перевірку за епідпоказаннями у дошкільному навчальному закладі №672. Відібрано 40 змивів з об'єктів навколишнього середовища на контроль поточної дезінфекції у приміщеннях старшої садової групи і харчоблоку, а також проби питної води.

"За результатами проведених лабораторних досліджень бактерій групи кишкової палички у змивах не виявлено. У закладі двічі проведено дезінфекцію на об'єкті. За контактними дітьми і працівниками ДОУ №672 організовано медичний нагляд інфекціоністом і педіатром", – йдеться в повідомленні.

Гепатит А – хвороба печінки, що викликана вірусом, який поширюється в основному при споживанні харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини. Хвороба тісно пов'язана з відсутністю безпечної води, неналежною санітарією і поганою особистою гігієною. На відміну від гепатиту В і С, інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати симптоми, що ослаблюють здоров'я. Вірус також може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Випадкові контакти людей не призводять до передачі вірусу. Інкубаційний період гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів.