Слідча група Нідерландів щодо рейсу MH17 підтвердить, що літак "Малайзійських авіаліній" був збитий ракетою "земля-повітря", випущеною з комплексу "Бук" російського виробництва. Про це з посиланням на обізнані джерела повідомили у The Sunday Times.
Зазначається, що офіційна презентація підсумків розслідування запланована на вівторок, а доповідь про те, на кому лежить відповідальність за обстріл авіалайнера, "буде оприлюднено не раніше середини наступного року".
Зібрані докази "свідчать про те, що Росія надала зброю повстанцям, а вони потім збили MH17, вважаючи, що це український військовий літак", пише кореспондент Боян Панчевскі. Підсумки розслідування, за його словами, повинні показати неспроможність версії, що літак був збитий ракетою "повітря-повітря", випущеною українським винищувачем.
"Звичайно, вигадувати людям не заборониш, але в нашій доповіді будуть всі фактичні докази, і у висновках ми абсолютно впевнені", – цитує The Sunday Times людину, наближену до розслідування.
Далі наводяться слова неназваного "сепаратиста, під командуванням якого перебуває кілька сотень бійців":
"Літак збили помилково. Коли "Бук" тільки привезли, сепаратисти почали сміятися. Чорт розбере, як користуватися цією штукенцією. Насправді керувати нею набагато простіше, ніж ми думали".
Як зазначає The Sunday Times, виробник установок "Бук", російський збройовий концерн "Алмаз-Антей", має намір одночасно з нідерландською доповіддю випустити власну, в якій планує назвати "справжню причину катастрофи. Представники концерну стверджують, що "Буки" тієї моделі, з якої був збитий "Боїнг", в Росії не виробляються з 1999 року, зате стоять на озброєнні української армії.
За даними The Sunday Times, для завтрашньої презентації слідча група Нідерландів "частково реконструювала" борт MH17 із зібраних у районі катастрофи уламків.
Раніше експертно-журналістська група Bellingcat, що спеціалізується на проведенні розслідувань за відкритими джерелами, опублікувала свій остаточний звіт з розслідування катастрофи рейсу MH17 на Донбасі. У ньому вона встановила особи чотирьох осіб, які могли вести машину, що транспортувала "Бук".
Читайте також: У Нідерландах слідчі реконструювали «Боїнг», збитий терористами на Донбасі
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.
Остаточна доповідь про причини катастрофи малайзійського«Боїнга» на Донбасі буде опублікована 13 жовтня 2015 року.
Також нагадаємо, що 25 вересня 2015 року стало відомо, що на окупованому Донбасі знайшли нові рештки загиблих пасажирів літака Boeing-777.