Соціологи оприлюднили оновлений рейтинг кандидатів у президенти

5 Жовтня 2015, 13:16

Перелік претендентів на посаду в разі проведення виборів президента досі очолюють чинний голова держави Петро Порошенко та лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко, однак їхні показники впали у порівнянні з літом. Такі результати вересневого опитування оприлюднив Київський міський інститут соціології (КМІС).

Якби вибори президента України відбувалися наприкінці вересня, то з усіх громадян України віком від 18 років – 13,7% проголосували б за Петра Порошенка, а 11,1% – за Юлію Тимошенко.

Серед інших кандидатів симпатії поділилися так: 4,8% голосували б за нардепа від «Опозиційного блоку» Юрія Бойка, 4,7% – за мера Львова Андрія Садового, 4,4% – за лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка, 4,3% – за голову «Правого сектора» Дмитра Яроша, 4,2% – за нардепа Олега Ляшка, 1,3% – за нардепа Борислава Березу, 1,3% – за лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока, 1,1% – за нардепа Сергія Капліна.

За інших кандидатів проголосували б загалом 3,4%, а ще 4,2% – викреслили б усіх кандидатів, попсували б бюлетень, 14,4% українців вирішили не брати участь у голосуванні, а 27,3% — не визначилися, за кого голосувати.

У КМІС зазначили, що виборці, які не визначилися з кандидатом зазвичай ігнорують голосування, а тому приблизна явка склала б 53% і голоси роділилися б так (також у таблиці вказано зміни рейтингу у порівнянні з липнем):

 

Читайте також: Соціологи дослідили ставлення українців до інших держав.

Читайте також: Українці назвали три найважливіші проблеми країни.

У КМІС додали, що провели опитування на замовлення неназваного клієнта з 17 по 27 вересня 2015 року.

Методом особистого інтерв'ю опитано 2041 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.