Президент України Петро Порошенко сьогодні, 26 вересня, вдень вилетів до США для участі в роботі 70-ї сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку. Цю інформацію підтвердили в прес-службі глави держави.
Згідно з графіком Президента України, 27 вересня він виступить на Генасамблеї ООН на саміті щодо прийняття цілей сталого розвитку.
28 вересня Порошенко візьме участь у відкритті 70-ї сесії Генасамблеї ООН. У цей же день Президент візьме участь у саміті з питань діяльності з підтримки миру.
29 вересня заплановано виступ Президента України на пленарних дебатах у Генасамблеї ООН. Як раніше повідомив заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв, зокрема, Президент виступить на Генасамблеї в першій половині дня 29 вересня разом з низкою інших світових лідерів.
Крім того, в рамках візиту Порошенко братиме участь у саміті стабільного розвитку 27 вересня, а також за ініціативою президента США візьме участь у саміті миротворчої діяльності.
За словами заступника глави АПУ, також заплановано проведення низки двосторонніх зустрічей глави української держави. "Цих зустрічей буде близько десяти", – повідомив Єлісєєв. Основними темами переговорів у двосторонніх форматах буде зміцнення двостороннього співробітництва, а також посилення не лише економічної, а й інвестиційної складової.
Також у рамках візиту до США Президент зустрінеться з українською громадою США та візьме участь в деяких політологічних заходах, у тому числі, на запрошення екс-президента США Білла Клінтона, візьме участь у конференції щодо питань безпеки. Порошенко виступить у Колумбійському університеті та проведе зустріч з представниками великих американських компаній.
Президент України має намір порушити питання утиску прав кримських татар окупаційною владою півострова на сесії Генасамблеї ООН.
Нагадаємо, делегацію України для участі в Генасамблеї ООН очолив глава МЗС Павло Клімкін.
Як повідомлялося, на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку президент України Петро Порошенко збирається порушити кілька питань, зокрема щодо обмеження прав вето, дотримання цінностей Статуту ООН, а також протидії гібридним війнам.