Під час перемовин 21 вересня міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров та його японський колега Фуміо Кішіда не змогли врегулювати територіальну суперечку щодо Курильських островів, яка триває між обома країнами з 1945 року. Про це 22 вересня повідомило видання International Business Times.
Зокрема, в МЗС Росії заявили, що прогрес в мирному договорі буде неможливим, доки Японія не визнаэ результати Другої світової війни.
«Діалог повинен бути продовжений, але ми не зможемо рухатися вперед без уточнення історичної реальності», – зазначив Лавров.
«Російський підхід базується на всіх досягнутих домовленостях, вони залишаються незмінними на сьогоднішній день. Зокрема, ми нагадали, що прогрес у цьому питанні можливий тільки після того як ми отримуємо ясність у визнанні Японією всіх післявоєнних реалій, у тому числі Статуту ООН у всій своїй повноті», – додав російський міністр.
Разом з тим Кішіда, який перебуває в Росії із триденним візитом, зазначив, що сторони повинні прийти до «взаємоприйнятного вирішення територіального питання» щодо південних островів Курильської гряди – Ітурупу, Кунаширу, Шикотану і Хабомаю. Крім того, японський чиновник наголосив, що Лавров відмовився називати їх «Північним територіями».
Нагадаємо, у серпні міністр закордонних Кішіда скасував заплановану поїздку до РФ через візит російського прем’єра Дмітрія Мєдвєдєва на острів Ітуруп, довкола якого тривають територіальні суперечки.
- Читайте також: Як посварилися Росія Іванівна з Японією Ничипорівною
Як відомо, радянські війська окупували Курили в 1945 році. У Японії Курили називають Північними територіями, а Москва і Токіо, незважаючи на суперечки, досі не підписали мирної угоди щодо островів.
Росія створила військові об'єкти в районі спірних островів та претендує на морський шельф у центральній частині Охотського моря, яка відокремлює Курили від материкової частини РФ. Президент РФ Владімір Путін заявляв, що готовий обговорити суперечку з Японією, але звинуватив Токіо у небажанні налагодити діалог.