ВР ухвалила заяву зі зверненням про реформування Радбезу ООН

16 Вересня 2015, 13:25

Парламент України затвердив «Заяву Верховної Ради України з приводу 70-річчя Організації Об'єднаних Націй та членства України в ООН». Рішення підтримали 238 народних депутатів.

Зокрема, у заяві наголосили на негативній ролі інституту «вето» у Радбезі ООН, яким Росія скористалася для прикриття агресії в Україні. 

«Закликаємо держави-члени ООН вжити всіх можливих заходів для припинення агресії Російської Федерації проти України, що є однією з передумов збереження світоустрою, заснованого на Цілях і Принципах ООН… Верховна Рада України вважає за необхідне використати 70-річний ювілей Організації з метою впровадження в ООН важливих реформ, покликаних підвищити ефективність її діяльності у всіх ключових для людства галузях… Пріоритетна увага у цьому процесі має бути надана модернізації Ради Безпеки ООН – як розширенню її членського складу, так і вдосконаленню методів роботи Ради. Ситуація, за якої Росія двічі зловжила застосуванням права вето під час розгляду Радою Безпеки ООН наслідків своєї агресії проти України, є переконливим доказом нагальності реформування інституту вето з метою недопущення його зловживанням для прикриття злочину агресії з боку постійного члена Ради Безпеки ООН», – йдеться у тексті.

Також у заяві наголосили, що Україна підтримує міжнародні ініціативи з реформування Радбезу, зокрема у питанні розширення кількості членів, а також надання представництва країнам Східноєвропейської групи, до яких входить Україна.

«Верховна Рада вітає та підтримує міжнародні ініціативи, що відповідають вказаній меті та спрямовані на поетапне обмеження права вето з його подальшим повним скасуванням. 
Вважаємо, що оновлення потребує також членський склад Ради Безпеки ООН, який має віддзеркалювати реалії 21-го століття шляхом розширення представництва країн Африки, Азії та Латинської Америки, а також обов’язкового включення додаткового непостійного місця для країн Східноєвропейської групи», – зазначили у документі.

Як повідомлялося, 17 березня Рада схвалила звернення до ООН та ЄС щодо миротворців на Донбасі.

Нагадаємо, у липні ВР закликала ООН створити міжнародний трибунал у справі МН17.