Українські вищі навчальні заклади втратили позиції у новому світовому рейтинзі QS від британської компанії Quacquarelli Symonds. Про це повідомили у аналітичному центрі CEDOS за посиланням на новий рейтинг The QS World University Rankings.
Згідно з рейтингом, перша трійка найкращих вишів світу не змінилася у порівнянні з попереднім роком. Перше місце посів Масачусетський інститут технологій (МІТ) з Бостона, на другому – Гарвардський університет, на третьому – університет Кембриджу.
Українські заклади залишились на минулорічних позиціях, а деякі навіть впали нижче. Зберіг позиції КНУ ім. Тараса Шевченка – як і минулого року він на 421-430 місці. Натомість Харківський університет ім. Каразіна опустився на десять сходинок і перебуває на 491-500 місці. Серйозніше втратив позиції НТУУ «Київський політехнічний інститут», скотившись з 551-600 до 601-650 місця. Також до рейтингу потрапили Сумський державний університет, Донецький національний університет та Харківський політехнічний інститут – які займають позицію 700+.
Рейтинг The QS World University Rankings, починаючи з 2010 року, щорічно складає британська компанія Quacquarelli Symonds (QS), яка пропонує широкий спектр консультацій для охочих навчатись за кордоном. Основу рейтингу складає анкетування роботодавців та викладачів з усього світу. Цього року воно сягнуло понад 76 тис. представників академічної спільноти та понад 42 тис. респондентів-працедавців. На сьогодні QS оцінює понад 2 тис. інституцій, з яких визначає 800 найкращих. Оцінка кожного університету складається з таких параметрів: 1) опитування академічної спільноти зі всього світу (40%) – кожен респондент має визначити до 10 вітчизняних інституцій та до 30 закордонних, які, на його/її думку, є найкращими у галузі, в якій респондент найбільше обізнаний. 2) опитування працедавців (понад 42 тис. респондентів) зі всього світу (10%) – система збору даних та ж сама, але розподіл вітчизняних та закордонних голосів тут 70/30%. 3) Співвідношення викладач/студент (20%) – дані про кількість студентів, що вчаться на повній програмі, та, відповідно, викладачів на повній ставці надаються самими університетами. 4) цитування за Scopus (20%) – QS ділить показник цитованості університету за останні 5 років на кількість його працівників. 5) частка іноземних студентів та викладачів від загалу (5%+5%).
Як повідолмлялося, українські виші не вперше потрапляють до світового рейтингу QS Quacquarelli Symonds.