КВУ: для більшості політсил підкуп виборців є дієвішим за повноцінну кампанію

7 Вересня 2015, 14:49

Кандидати на місцевих виборах майже не ведуть змістовної роботи з електоратом, яка мала б уключати зустрічі з виборцями та обговорення місцевих проблем. Таку думку висловив гендиректор Комітету виборців України Олексій Кошель під час  прес-конференції з нагоди старту виборчої кампанії.

За його словами, для більшості політпартій роздача проднаборів та підкуп виборців є дієвішим і дешевшим, ніж власне проводити повноцінну виборчу кампанію.

Крім того, в КВУ зазначили, що за три місяці літа зафіксували факти підкупу виборців. Так, на Хмельниччині, Полтавщині, Дніпропетровщині, Кіровоградщині – жителям роздавали проднабори від імені громадянських організацій (ГО) та благодійних фондів (БФ), пов’язаних з потенційними кандидатами в мери.

КВУ рекомендуватиме Верховній Раді ухвалити зміни до чинного законодавства, де уточнити поняття «підкуп виборців» та унеможливити його через ГО та БФ у майбутньому.

Окрім того, у КВУ зазначили низку особливостей цієї виборчої кампанії.

«У Дніпропетровську ми спостерігаємо справжнє змагання у використанні безкоштовних транспортних засобів. Так, кандидати на посади міських голів запускають маршрутки із символічною вартістю проїзду або взагалі безкоштовні. Наприклад, такий кандидат як Загід Краснов запустив маршрутки вартістю 1 грн, згодом фонд Бориса Філатова запустив безкоштовні маршрутні таксі. Також кандадат у мери від «Опозиційного блоку» Світлана Єпіфанцева теж долучилася до цього», – розповів Кошель.

У КВУ наголосили, що на транспортних засобах наявні фотографії кандидатів і їхні політичні гасла.

Водночас порівняно з парламентською виборчою кампанією на темі АТО майже не спекулюють. Однак цю тематику досі використовують на місцевих виборах «Опозиційний блок», у якого звучить теза про «мир і припинення війни», та ВО «Свобода», яка рекламує свій батальйон «Легіон «Свободи».

У той же час, КВУ наголошує, що на вільній частині Донеччини і Луганщини порушення виборчого законодавства не більші, ніж у інших регіонах країни.

Як повідомлялсоя, КВУ констатував використання адмінресурсу владою Києва.

Також повідомлялося, в Україні зафіксували різке зростання кількості партій після революції.

Нагадаємо, КВУ назвав сім регіонів з найбільшою кількістю кандидатів на місцевих виборах.

Окрім того повідомлялося, ЦВК призначила початок виборчого процесу на місцевих виборах на 5 вересня.

Також нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня.