ЄС закликав усі залучені сторони забезпечити прозорий процес відбору членів Виборчої комісії Антикорупційної прокуратури (АПУ). Про це йдеться в оприлюдненій заяві тимчасового повіреного представництва ЄС в Україні Томаса Фреллесена
«Ми свідомі того, що громадянське суспільство висловило свою стурбованість процесом створення Виборчої комісії, яка ухвалюватиме рішення щодо майбутнього керівництва та персоналу Антикорупційної прокуратури», – йдеться у заяві.
Прозорість відбору до цього органу в ЄС прямо пов’язали з лібералізацією візового режиму.
«Ми сподіваємося, що кандидати, запропоновані до складу Виборчої комісії, відповідатимуть найвищим професійним та етичним стандартам. ЄС уважно слідкує за процесом відбору членів Виборчої комісії, зокрема у контексті виконання Плану дій щодо візової лібералізації», – наголосив Фреллесен.
У ЄС сподіваються, що організація конкурсу буде такою, яка влаштує усі зацікавлені сторони.
«Незалежність та операційна автономія майбутньої Антикорупційної прокуратори має першочергову важливість для ефективної та дієвої роботи Національного антикорупційного бюро. Ключовою у цьому процесі є довіра, а її не досягнути без прозорого процесу відбору та призначення гідних членів Виборчої комісії, яких підтримуватимуть усі головні залучені сторони», – додав тимчасовий повірений.
Як повідомлялося, Антикорупційна прокуратура вестиме провадження, розпочаті новоствореним Національним антикорупційним бюро.
Нагадаємо, у липні під час прийняття змін до закону «Про прокуратуру» у Раді виникли гострі дебати. Депутати лише з третьої спроби підпорядкували Антикорупційну прокуратуру ГПУ.