Reuters пише про те, що граната в силовиків полетіла з “натовпу націоналістів”, які влаштували під парламентом мітинг проти децентралізації.
“Оператор Reuters з місця події повідомив, що кілька поліцейських були збиті з ніг від вибуху. Два поліцейських отримали медичну допомогу після поранень, а на вулиці були калюжі крові, як повідомив свідок Reuters”, – йдеться у публікації.
Разом з тим у статті зазначають, що особливий статус для Донбасу є “ключовим елементом мирних угод”, які, в свою чергу, Захід розглядає як “найкращу з усіх можливих перспектив” для врегулювання ситуації.
Agence France-Presse повідомляє, що сутички під парламентом виникли після того, як законодавці попередньо ухвалили конституційні зміни “для надання більшої автономії проросійським сепаратистам у східній Україні”. Крім того, критики назвали законопроект антиукраїнським.
“Суперечливих реформ вимагали західні союзники Києва… Але всупереч очікуванням сепаратистів, вони не остаточно нададуть переважно промисловому східному регіону напів-автономний статус, якого хочуть повстанці. Згідно з текстом законопроекту, статус регіону повинен бути визначений окремим законом”, – резюмує AFP.
- Читайте також: Порошенко виступить з телезверненням до народу
The Associated Press зазначає, що події під парламентом стануть випробуванням для чинного президента України, який взяв на себе зобов'язання дотримуватися Мінських домовленостей.
“Голоси незгодних в парламенті і протести поза його межами показали, що для Порошенка може бути важким завданням "проштовхнути" життєво важливі частини Мінських домовленостей своєму народу і дедалі неспокійнішим проурядовим воєнізованим групам до кінця року”,- йдеться у статті.
“США високо оцінили спроби України переглянути свою Конституцію і покласти край конфлікту, який тривав більше року і коштував понад 6000 життів”, – зазначає The Wall Street Journal, додавши, що для остаточного набуття чинності закону необхідна буде конституційна більшість у 300 голосів під час другого читання.
Ресурс Sky News підкреслює, що, згідно з повідомленнями “жоден з приблизно 100 демонстрантів не постраждав”.
“Більшість з них є членами “Свободи” – націоналістичної партії, яка має кілька місць у парламенті”, – йдеться у публікації.
- Читайте також: МВС встановило, що гранату під Радою кинув "свободівець"
“Деякі українці виступають проти змін в Конституції, стверджуючи, що це загрожує суверенітету і незалежності країни. Остаточне голосування проведуть протягом осінньої сесії парламенту, яка починається в четвер (3 вересня — Ред.). Конкретну дату поки не призначили”, – резюмує Sky News.